Kooperatīvam “Mežsaimnieks” jāsasniedz 10 000 ha darbības nodrošināšanai

Latvijā vienīgajam meža īpašnieku kooperatīvam – lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Mežsaimnieks” – nepieciešams sasniegt 10 000 hektāru pārvaldību, lai nodrošinātu saimniecisko darbību, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja kooperatīva dibinātāji Aldis Ozoliņš un Grigorijs Rozentāls.

“Sākotnēji naudas plūsma stabilizēsies no paju kapitāla iemaksas, taču ilgtspējīgam kooperatīvam tas ir jāpanāk no saimnieciskās darbības, un ar 2000 hektāriem tas nav iespējams. Tas varētu būt iespējams, sākot no 10 000 hektāru,” skaidro Rozentāls.

Abi dibinātāji cer, ka iepirkumu cenās kooperatīva dalībniekiem izdosies konkurēt ar LVM, jo viens no galvenajiem amatiem jaundibinātājam uzņēmumam būšot pārdošanas menedžeris, kura pienākums būs izvērtēt izdevīgākos koksnes pārdošanas ceļus. Rozentāls arī piebilst, ka, iespējams, kooperatīva dalībnieki sertificēs mežus pēc PEFC standarta. “Tā ir viena no lietām, kur var noderēt kooperatīvs, jo iespējams izveidot vienotu lielu sertificēšanas grupu, kas ir izdevīgāk. Ja to dara viens īpašnieks, tur nav ekonomiskas loģikas,” sacīja Rozentāls.

Galvenā problēma, kāpēc meža īpašnieki neapvienojas kooperatīvos, ir neuzticēšanās. Ozoliņš norāda, ka ideja par nepieciešamību pēc kooperēšanās esot jau sena, taču neveiksmīgs piemērs 90.gados iedragājis mežsaimnieku uzticību. Turklāt mežsaimniecībā produkcijas aprite ir lēna, tāpēc lauksaimniekiem kooperēšanās norit veiksmīgāk.

Jau ziņota, ka jaunais kooperatīvs “Mežsaimnieks” dibināts šā gada 10.janvārī. Patlaban tajā apvienojušies 15 meža īpašnieki no Kuldīgas, Alsungas, Aizputes, Dundagas, Pāvilostas, Saldus, Brocēnu un Ventspils novada.

 

Avots:”Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *