“Koks tavās mājās” – jauna grāmata par koksni un koksnes materiāliem

Šajā grāmatā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas pasniedzējs Andrejs Domkins lasītājam ir sniedzis visas atbildes uz jautājumiem, kas varētu rasties, domājot par koku, tā īpašībām un izmantošanu. Grāmatā ir apskatītas gan koksnes kopējās īpašības – blīvums, svars, stiprība, siltuma īpašības – , gan apskatīti koksnes un koku veidi – skuju koki, lapu koki, to kopējās un atšķirīgās iezīmes.

Ļoti plaši ir apskatīti zāģmateriāli – skuju koku (zāģēšanas veidi utt.), ēvelētie (grīdas dēļi, ārējā apšuvuma dēļi, ēvelētas līstes utt.), līmētās koksnes materiāli (specifikācija, saplāksnis, kokskaidu plātnes utt.). Vesela nodaļa veltīta koksnes izmantošanai dažādās konstrukcijās – koka grīdas, logi durvis u. c. Kā arī praktiski aprakstīta koka māju celtniecība – koku izmantošana, problēmas, drošība, aizsardzība.

Grāmata papildināta ar ļoti vērtīgiem attēliem un tabulām, kas palīdz vieglāk uztvert sniegto informāciju. Autora viedoklis un padomi ir praktiski un liekami lietā!

Šajā grāmatā ir viss par koksni un koksnes materiāliem! Tā būs labs palīgs ikkatram, kurš vēlas uzzināt un pārzināt šo dabas bagātību, ko varam izmantot savā labā!

“Koks ir ļoti drošs un daudzās vietās lieliski izmantojams, bet tikai jāatceras, ka atšķirībā no citiem materiāliem tas ir “dzīvs” un kā visas dabiskas lietas savā būtībā vienreizējs. Tāpēc tam ir savs raksturs, uzvedības manieres un, protams, prasības dzīves videi.

Grāmatā sniegtā informācija un pieredze ļauj labāk saprast šo materiālu, sniedzot noderīgus argumentus sarunām ar meistariem, kuriem uzticēts būvēt vai iekārtot māju.

 

Avots:www.jaunasgramatas.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *