Koksnes granulu patēriņš Eiropā palielinājies līdz 11,4 miljoniem tonnu

Eiropas Savienība ir lielākais koksnes granulu ražotājs un patērētājs pasaules tirgū, taču granulu ražotāji šobrīd izmanto tikai nedaudz vairāk kā 60% no pieejamajām jaudām, teikts Krievijas meža attīstības un investīciju aģentūras (НЛАРИ) nupat publicētajā mārketinga pētījumā  par Eiropas granulu tirgu, cenu politiku un Krievijas granulu tirgus attīstības potenciālu.

Saskaņā ar šī pētījuma datiem, Eiropas valstīs 2011.gadā tika saražoti 7,9 miljoni tonnu kurināmo koksnes granulu, bet Krievijā – 1,05 miljoni tonnu. Visvairāk Eiropas Savienībā koksnes granulas saražotas Vācijā, Šveicē, Austrijā, Itālijā un Francijā. Arī Krievijā uzstādītās ražošanas jaudas ir ievērojamas, kur būtiska loma ir 2011.gadā ekspluatācijā laistajai uzņēmuma “Vyborgskaya Cellulose” granulu rūpnīcai ar jaudu 1 000 000 tonnu gadā.

Neskatoties uz to, ka Eiropas uzņēmumos uzstādītās jaudas ļauj turpināt kāpināt ražošanas apjomus, ievērojamu daļu patēriņā veido no ārpus ES dalībvalstu robežām importētās granulas.

Lielākās koksnes granulu patērētājvalstis Eiropā ir Zviedrija, Dānija, Nīderlande, Beļģija un Itālija, kas ir arī lielākās trūkstošo apjomu importētājvalstis. Savukārt tādas lielās koksnes granulu patērētājvalstis kā Vācija un Austrija sedz gan vietējā tirgus patēriņu, gan eksportē biokurināmo uz citām ES dalībvalstīm.

Kopējais kurināmo koksnes granulu patēriņa apjoms Eiropā 2011.gadā sastādīja 11,4 miljonus tonnu, kas ir par aptuveni 3 miljoniem tonnu jeb ~39% vairāk nekā 2009.gadā.

 

Avots:ru3.infobio.ru

Papildus info:“The European wood pellet markets: current status and prospects for 2020”

Pellet market overview report. EUROPE (2009)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *