Lietuvas mēbeļu eksporta kopvērtība pērn sasniegusi 3,56 miljardus litu

2011.gadā mēbeļu eksports no Lietuvas turpināja pieaugt, tā kopvērtībai sasniedzot 3,56 miljardus litu (~720,1 milj. latu), kas ir par 24% vairāk nekā 2010.gadā, un veidojot 51% no kopējās Lietuvas koksnes izstrādājumu eksporta vērtības.

Eksportu izdevies palielināt visiem desmit lielākajiem Lietuvas mēbeļu ražotājiem. Vadošais mēbeļu ražotājs – „Vilniaus baldai” aizvadītajā gadā eksportu kāpināja par 20% līdz 232,4 miljoniem litu (~47 milj. latu). „Boen Lietuva”  mēbeļu eksportu kāpināja par 24% līdz 218,5 miljoniem litu, „Freda” – par 41% līdz 194,4 miljoniem litu, “Klaipėdos baldai” – par 34% līdz 185,2 miljoniem litu.

Īpaši lielāki eksporta ienākumi gūti no produkcijas realizācijas uz tādām valstīm kā Zviedrija, Vācija un Krievija. Uz šīm trim valstīm no Lietuvas pērn eksportēta vairāk nekā trešdaļa no kopējā koksnes izstrādājumu eksporta apjoma.

Atzīmēts, ka Lietuvas mēbeļu industriju pārstāvošie uzņēmumi spējuši tik dinamiski augt, galvenokārt, pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar Zviedrijas mājas interjera preču tirgotāju IKEA.

 

Avots:www.forest.lt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *