Plašāka AER izmantošana prasīs sabiedrības gatavību segt izmaksas

Plašāka atjaunojamo energoresursu izmantošana neizbēgami prasīs sabiedrības gatavību segt izmaksas, konferencē “Enerģētikas politika un klimata aizsardzība” 23.februārī norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP).

Viņš norādīja, ka vēsturiski esam pieraduši pie lētas enerģijas, kas nemotivē sabiedrību un nemotivē biznesa pārstāvjus izvēlēties labākos un efektīvākos izmantošanas veidus. Pēc viņa teiktā, no vienas puses, runa ir par augstākām izmaksām, bet, no otras puses, tas ir motivators, kā panākt atbildīgāku izturēšanos pret enerģiju, jo atjaunojamā enerģija nav tikai saražotie megavati, enerģija, bet ir arī blakusieguvumi, piemēram, nodarbinātība, uzņēmējdarbības un zinātnes attīstība, arī reģionālā attīstība.

“Zaļā ekonomika kā vadmotīvs resursu efektivitātei, zemai oglekļa emisijas attīstībai, inovācijai, globālai solidaritātei, dabas, ekonomiskā un sociālā kapitāla ilgtspējai. Tie ir izaicinājumi ne tikai globāli, bet tieši attiecas uz mūsu ikdienas dzīvi gan Latvijā, gan reģionā,” konferences dalībniekiem klāstīja ministrs.

Viņš arī norādīja, ka ir nepieciešama tāda enerģija, kas dod iespēju konkurētspējīgai jaunas un modernas industriālās infrastruktūras attīstībai Latvijas reģionos. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau atbalstot risinājumus siltumnīcefekta gāzes emisiju samazināšanai ražošanas uzņēmumos, un tuvākajā laikā tiks meklētas iespējas paplašināt to uz tirdzniecības un pakalpojumu sektora ēkām, kas nodrošina sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu reģionos, stāstīja Sprūdžs.

Lai to visu realizētu, ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, nepieciešama labi informēta sabiedrība, kas pieņem ilgtspējīgus lēmumus par enerģijas izmantošanu arī citās vides jomās, vērtēja ministrs.

 

Lasīt vairāk:www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *