Latvijā lielākā finierēto mēbeļu rūpnīca piedāvā mēbeles ar pašradītu dizainu

Par inovatīvu uzņēmējdarbību SIA “Valmieras mēbeles” februārī tika nominēta meža nozares gada balvai “Zelta čiekuram”.

Jau astoto gadu “Valmieras mēbeles” vada Artis Petrovics, diplomēts mašīnbūves inženieris. Viņš uzskata, inovācijas būtībā ir ne tikai modernas iekārtas un jauni produkti, bet arī racionāli darba paņēmieni. “Jebkura mēbele ir konstrukcija, kas sastāv no detaļām. Detaļām jābūt arī tādām, lai tās būtu iespējams ērti ražot un līdz ar to arī izmaksas būtu mazākas. Tāpēc mēs ļoti domājam par to, lai ar savā rīcībā esošajām iekārtām visas mēbeļu detaļas varētu izgatavot pēc iespējas ērti un ātri. Jebkurā situācijā mēs cenšamies atrast pareizāko risinājumu, veidu, kā to detaļu uztaisīt,” savu inovācijas filozofiju pamato A. Petrovics.

Tajā, kāda būs mēbeļu kvalitāte, liela nozīme arī tehnoloģijām. Tāpēc regulāri tiek domāts par tehnoloģisko iespēju uzlabošanu. Kā pēdējās iegādātas divas jaunas slīpmašīnas. Tās šobrīd ir pašas modernākās Latvijā un ir ērti apkalpojamas. Mēbeļu fabrikā ir arī moderna, ar datoru aprīkota plātņu griezējiekārta, tajā, ievadot attiecīgus datus, mašīna pati izrēķina, kā visekonomiskāk sagriezt loksnes, lai no tām iegūtu pēc iespējas vairāk detaļu. Ražotnē izmanto bezatkritumu tehnoloģiju. Koksnes atliekas, mizas, koksnes putekļi un nekvalitatīvā koksne – siltumenerģijas ražošanai. Ražojot mēbeles, domāts arī par vides un cilvēku drošību – darba procesā pārsvarā tiek izmantoti videi un cilvēka veselībai nekaitīgie apdares materiāli un ultravioletās cietēšanas un žāvēšanas paņēmieni. Valmieras rūpnīca ir viena no nedaudzām mēbeļu ražotnēm Latvijā, kas ieguvusi FSC sertifikātu.

Mēbeļu rūpniecībā mode spēlē ļoti lielu lomu. Lai noturētos tirgū, tai visu laiku jāseko. Tāpēc uzņēmums “Valmieras mēbeles” regulāri seko mēbeļu aktualitātēm visā pasaulē. Kas šobrīd modē? “Lai cik tas būtu skumji, pēdējo divu gadu laikā pasaulē modē aizvien vairāk nāk ar dažādiem sintētiskiem materiāliem, arī melamīnu pārklātas, no skaidu vai MDF plātnēm ražotas mēbeles. Aizvien vairāk un vairāk pircēji no masīvkoka un ar dabiskiem materiāliem pārklātām mēbelēm pāriet uz dažādiem laminātiem,” novērojis A. Petrovics. “Tāpēc laminātus aizvien vairāk ražojam arī mēs. Te nav runas par to, ka mēs skrietu modei līdzi, ja šādas tendences pasaulē valda, mums tās jāņem vērā. Mūsdienās ar melamīnu pārklātas plātnes izskatās tik dabiskas, ka ir grūti tās atšķirt no īsta koka.”

SIA “Valmieras mēbeles” ir lielākais no skaidu un MDF plātnēm gatavoto finierēto mēbeļu ražotājs Latvijā. Uzņēmumā strādā 112 cilvēki, un pagājušajā gadā tā gada apgrozījums pārsniedza 2,6 miljonus latu. Lielākie Valmierā ražoto mēbeļu noņēmēji ir Somijā, Vācijā, Austrijā, Holandē, Zviedrijā un Norvēģijā.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (27.02.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *