Atbalstam inovatīvas “zaļās” ražošanas attīstībai būs pieejami vēl 8 miljoni latu

Ministru kabineta sēdē 28.februarī tika atbalstīta Ekonomikas ministrijas iniciatīva veidot jaunu atbalsta programmu komersantiem inovatīvas „zaļās” ražošanas atbalstam gandrīz 8 miljonu latu apjomā, kuras īstenošanas uzsākšana plānota šī gada nogalē. Īstenojot Programmu, sagaidāms, ka tiks radīti inovatīvi produkti un izstrādātas inovatīvas tehnoloģijas, kas sekmētu videi draudzīgākas un zināšanu ietilpīgas ražošanas attīstību, kā rezultātā būtu iespējams efektīvāk izmantot esošos dabas un enerģijas resursus un mazināt vides piesārņojumu. Papildus ir sagaidāms, ka Programmas īstenošana veicinās jaunu „zaļo” darba vietu radīšanu un esošo saglabāšanu un veidos pamatu stabilai un ilgtspējīgai „zaļo” nozaru attīstībai Latvijā. Plānots, ka atbalsts tiks sniegts aptuveni 130 komersantiem.

Programmas ietvaros obligāta prasība ir divpusējā sadarbība ar Norvēģijas institūcijām un komersantiem. Programmas ietvaros ir paredzēts izveidot vienu tehnoloģiju inkubatoru, kā arī īstenot atklātu projektu iesniegumu atlases konkursu.

Tehnoloģiju inkubatora izveide ļaus sniegt atbalstu inovatīviem un uz pētniecības un attīstības aktivitātēm orientētiem komersantiem to ideju tālākai attīstīšanai, līdz to gatavībai pilnvērtīgi pretendēt uz tirgus finanšu instrumentiem un citām atbalsta programmām. Atklātā konkursa ietvaros komersantiem būs iespēja iegādāties iekārtas, lai veicinātu uzņēmējdarbības nekaitīgumu un palielinātu „zaļo” komersantu konkurētspēju Latvijā. Konkursa ietvaros būs pieejami 4 557 308 LVL (35% atbalsta intensitāte). Atbalsta summa vienam projektam 119 000 – 350 000 LVL.

 

Avots:www.em.gov.lv

Lasīt vairāk:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *