Pozitīvais stāsts: Ar latviskām mēbelēm cer iekarot skandināvu uzticību

Par savu līdz šim lielāko panākumu viņi uzskata veiksmīgu izkļūšanu cauri krīzei, turklāt spēcīgas konkurences apstākļos. Viņi – tie ir trīs uzņēmīgi jauni cilvēki, kas īsi pirms ekonomiskā dižķibeles izveidoja savu mēbeļu ražošanas uzņēmumu – SIA “Latvijas Dizaina Studija”.

Piedāvāt mēbeļu montāžas pakalpojumus, līdztekus mēģinot attīstīt nestandarta mēbeļu dizainu un ražošanu, jaunie uzņēmēji uzsāka 2008.gadā. „Pirmskrīzes periodā mēbeļu dizainā, līdzīgi kā citās nozarēs, kvalitāte bieži vien tika aizstāta ar kvantitāti, un labam vietējam dizainam netika pievērsta īpaši liela uzmanība,” stāsta Gatis Jansons, dizainers – tehnologs, ieguvis mēbeļu galdnieka specialitāti Jelgavas Amatniecības vidusskolā un dizainera tehnologa inženiera grādu RTU. „Vietējā tirgū bija pilns ar dizaina importu un vietējie ražotāji bija pārslogoti ar specpasūtījumiem. Daudz laika neatlika prātot, kā labāk vai smukāk, bija vienkārši jāizpilda pasūtījums. Sākoties krīzei, pievērsāmies mēbeļu kolekciju izveidei, kas jau sākotnēji bija uzstādīta par prioritāti. Biznesa plāns un tirgus pētījumi ir viena lieta, bet dzīvē viss ir savādāk, tādēļ vairāk centāmies skatīties apkārt un paļauties uz intuīciju. Iespējams, ka, visu rūpīgi plānojot, būtu izvairījušies no nevajadzīgām kļūdām, bet no otras puses ir jāizdzīvo arī kļūdas un jāgūst rūdījums, ko var iegūt tikai ar laiku. Jāapzinās, ka tikai retais uzņēmums jau pirmajā vai otrajā gadā spēs gūt lielu peļņu, īpaši mūsu nozarē. Bet jāmēģina ir noteikti!”

Latvijas Dizaina studijas mērķis bija pieejamas un funkcionālas mēbeles, kas, pamainot to tekstūru, materiālus un krāsas, iekļautos ikvienā interjerā. Kā norāda Ingus Diķis, uzņēmuma finanšu speciālists, mēbeļu izgatavošanā ir izmantoti otrreiz pārstrādāti materiāli un jauni, tikko dzīvi sākuši materiāli. “Tas nenozīmē, ka ir viens – dizainera viedoklis, kā jāizskatās mēbelei. Labprāt uzklausām klientu vēlmes un papildinām produktus. Šobrīd mums nestāv pilnas noliktavas ar gatavajām mēbelēm, pasūtītājs pārsvarā izvēlas savas krāsas un materiālus, kuri piemēroti viņa dzīvojamajai telpai,” paskaidro uzņēmējs.

Uzņēmuma klientu loku lielākoties veido privātie pasūtītāji Latvijā. Nākotnes plāni gan saistās ar ārvalstu tirgus iekarošanu un Skandināvijas valstis ir virziens, uz kuru tiek liktas lielākās cerības. Mārketinga speciālists Mārtiņš Šķiņķis informē, ka tiek pētītas skandināvu tirgus īpatnības un iespējas, lai produktus varētu pielāgot tā prasībām: “Šobrīd tiek gatavotas kolekcijas tieši Skandināvijas tirgum un tuvākajā laikā ceram tur atrast sadarbības partnerus un uzsākt eksportu uz tām. Sadarbību ar Skandināvijas valstīm vēlamies tāpēc, jo radusies sajūta, ka skandināviem mūsu mēbeļu dizains, funkcionalitāte un tajās ieliktā ziņa būs visvieglāk uztverama un saprotama.”

 

Avots:www.nekrize.lv

www.latviandesign.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *