Valsts prezidents tiekas ar meža nozares pārstāvjiem un pārrunā aktualitātes

Valsts prezidents Andris Bērziņš, 28.februārī tiekoties ar meža nozares pārstāvjiem, pārrunāja nozares attīstības rezultātus 2011.gadā un attīstības scenārijus 2012.gadam, kur optimistiskās prognozes liecina, ka nozarē tiek plānots pieaugums 2 – 5% apjomā.

Tikšanās laikā pārrunāti arī topošās enerģētikas politikas 2020 – 2030 galvenie virzieni, īpaši pieskaroties meža sektora produktu izmantošanai, kas šobrīd Latvijā ir lielākais un lētākais resurss iepretim citiem enerģijas ražošanas avotiem.

Trešais sarunas temats bija saistīts ar valsts kapitāldaļu pārvaldības plānoto modeli Latvijā, kur sarunas dalībnieki vienojās, ka, pirmkārt, nepieciešams definēt valsts uzņēmumu vai uzņēmumu ar valsts kapitāldaļām pārvaldīšanas mērķus un tikai pēc tam veidot centralizētu pārvaldības struktūru. Tikšanās laikā tika pārrunāta arī pašvaldību ieinteresētības mežu pārvaldīšanā palielināšana, kur meža nozares pārstāvji uzsvēra, ka pašvaldību ieņēmumi ir tieši jāsaista ar mežsaimniecības darbību, kas palīdzētu pašvaldības ieinteresēt arī mežu apsaimniekošanā.

Sarunā piedalījās Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidents Juris Biķis, Latvijas valsts mežu apsaimniekošanas uzņēmuma AS „Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks un Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

 

Avots:www.president.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *