Zāģmateriālu eksports no Britu Kolumbijas uz Ķīnu pārsniedzis miljardu dolāru

No Britu Kolumbijas, kur tiek saražota lielākā daļa Kanādas skujkoku zāģmateriālu, 2001.gadā uz Ķīnu eksportētais apjoms bija nenozīmīgs. 2011.gadā uz šo Austrumāzijas valsti no Kanādas provinces eksportēto skujkoku zāģmateriālu apjoms vērtības izteiksmē sasniedza gandrīz 1,1 miljardu dolāru, kas ir par 60% vairāk nekā 2010.gadā, tādējādi šim tirgum veidojot 32% no kopējā  Britu Kolumbijas skujkoku zāģmateriālu eksporta.

2011.gadā no Britu Kolumbijas skujkoku zāģmateriāli kopumā eksportēti 3,8 miljardu dolāru vērtībā (+7%). Joprojām lielākais saražotās produkcijas realizācijas tirgus ir ASV, kur zāģmateriāli piegādāti gandrīz 1,6 miljardu dolāru vērtībā. Trešais nozīmīgākais eksporta tirgus ar 648 miljoniem dolāru ir Japāna. Uz Dienvidkoreju skujkoku zāģmateriālu eksporta vērtība pieaugusi par 30% līdz 55,6 miljoniem dolāru, savukārt uz Indiju – par 327% līdz 10,6 miljoniem dolāru.

Neskatoties uz globālajā ekonomikā vērojamajiem sarežģījumiem un izaugsmes tempu palēnināšanos, ņemot vērā Ķīnas valdības agresīvi īstenoto stratēģiju dzīvojamo māju būvniecības sektorā, skujkoku zāģmateriālu eksports no Britu Kolumbijas uz Ķīnu 2012.gadā, sagaidāms, turpinās palielināties.

 

Lasīt vairāk: www.wltribune.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *