Izstādē “Māja I 2012” piedalīsies vairāk nekā 420 uzņēmumi

Starptautiskajā būvniecības izstādē “Māja I 2012”, kas no 15.marta līdz 18.martam notiks Ķīpsalas izstāžu zālē, piedalīsies vairāk nekā 420 uzņēmumu, 6.martā preses konferencē sacīja izstādes projekta grupas direktors Andris Pencis. Izstādes dalībnieki pārstāvēs Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Somiju, Austriju, Lielbritāniju, Nīderlandi, Vāciju, Turciju, Poliju un ASV, un tie būs gan pieredzes bagāti būvniecības nozares uzņēmumi, kas meklē jaunas tirgus nišas, gan arī nesen dibināti uzņēmumi, kas vēlas nostiprināt savu pozīciju tirgū. Pencis informēja, ka šogad izstādes dalībnieku skaits ir audzis, jo 2011.gadā izstādē piedalījās 347 dalībnieki un to apmeklēja 48 000 cilvēku. Šogad apmeklētāju skaits tiek plānots aptuveni tāds pats kā pērn.

“Jau ap Jauno gadu bija rezervēti aptuveni 80% no izstādes platības, bet mēnesi pirms izstādes nokomplektēti bija jau 99% no izstādes, kas liecina, ka patlaban ar būvniecības nozari gan Latvijā, gan Eiropā viss ir kārtībā. Daudzi pazīstami uzņēmumi pēc dažu gadu pārtraukuma atkal ir izvēlējušies piedalīties izstādē ar savu stendu,” uzsvēra Pencis.

Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un būvmateriālu ražotāja SIA “Cemex” valdes loceklis Māris Gruzniņš sacīja, ka būvniecības nozarē patlaban būvapjomi ir mazāki nekā pirms krīzes, taču būvmateriālu tiek saražots vairāk. “Notikusi veiksmīga pārorientēšanās uz eksporta tirgiem, bet ne tikai. Arī “Cemex” ražošanas apjomi pērn provizoriski par 20% līdz 25% pārsnieguši 2010.gada rādītājus un tas nav noticis tikai uz eksporta, bet arī uz iekšējā patēriņa rēķina. Tomēr vēl ir tāls ceļš ejams, lai cementa patēriņš Latvijā sasniegtu normāli attīstītas valsts līmeni,” skaidroja Gruzniņš.

Lai izstādes dalībnieki savos stendos sagaidītu pēc iespējas vairāk ārvalstu profesionālos apmeklētājus, mēnesi pirms izstādes darbu sāka izstāde “iEXPO” – interneta izstāde ar “Māja I 2012” dalībfirmu virtuāliem stendiem, informēja Pencis. “”iEXPO” ir jauns un jau ļoti veiksmīgs projekts izstāžu biznesā, par ko pārliecinājāmies izstādē “Baltic Furniture 2011″. Tas ir vēl viens uzņēmējdarbības atbalsta mehānisms, kas izstādes dalībniekiem piedāvā virtuālā vidē komunicēt ar ārvalstu profesionāļiem, sadarbības partneriem un klientiem no jebkuras pasaules malas,” skaidroja Pencis. Jau patlaban virtuālo izstādi “iEXPO” ir apmeklējuši 10 126 apmeklētāji no 54 pasaules valstīm. Pērn izstādes “Baltic Furniture 2011” virtuālo izstādi bija apmeklējuši 26 700 apmeklētāji no 38 pasaules valstīm.

 

Avots:www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *