Gada sākumā skujkoku zāģmateriālu imports ASV samazinājās par 3,3%

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, šogad ASV ievesto skujkoku zāģmateriālu kopējais apjoms janvārī samazinājās par 3,3% sastādot 1,58 milj.m3. Saskaņā ar ASV lauksaimniecības ministrijas datiem, izņemot Čīli, Vāciju un Ķīnu, zāģmateriālu imports samazinājās no visām nozīmīgākajām piegādātājvalstīm, tostarp no Kanādas – par 2,4%, savukārt no Zviedrijas, kas iepriekšējā gada sākumā ar 23,2 tūkst.m3 izvirzījās par otru lielāko skujkoku zāģmateriālu piegādātāju uzreiz pēc Kanādas, šogad ASV ievesti tikai 991 m3.

No Brazīlijas janvārī samazinājās kā skujkoku (-18%), tā lapu koku zāģmateriālu imports (-26%). Tāpat mazāk lapu koku zāģmateriālu šogad mazāk iepirkts no Peru, Ekvadoras, Indonēzijas un Ganas. Procentuālā izteiksmē viskrasāk audzis imports no Spānijas (+202%) un no Kamerūnas (+109%). Savukārt no Indijas imports palielinājies no 83 m3 līdz 3,65 tūkst.m3. Kopumā ASV šogad ievesti 50,3 tūkst.m3 lapu koku zāģmateriālu, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Līdz 2009.gadam ASV bija lielākais skujkoku zāģmateriālu patērētājs pasaules tirgū, tāpēc kokmateriāli ir viena no produktu grupām, kuras apgrozījums līdz šim lielā mērā bija atkarīgs no valdošajām tendencēm ASV mājokļu tirgū. To apliecina arī sekojošais notikumu virknējums kopš 2006.gada sākuma, kad iezīmējās pirmās mājokļu pārdošanas grūtības sekundārajā tirgū.  Krītoties pirktspējai un samazinoties aktivitātei māju būvniecības sektorā, kur tiek izmantoti līdz 43% no kopējā ASV skujkoku zāģmateriālu patēriņa, strauji samazinājās gan vietējā tirgū saražotie apjomi, izraisot neskaitāmu zāģētavu slēgšanu, gan šo produktu imports. 2010.gadā gan skujkoku zāģmateriālu imports nedaudz palielinājās (par ~7,8% attiecībā pret 2009.gadu), taču 2011.gadā zāģmateriālu ievedums ASV atkal samazinājās un par vadošo skujkoku zāģmateriālu importētāju pasaules tirgū izvirzījusies Ķīna.

 

Avots:www.holzmarktinfo.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *