LVMI “Silava” organizētā mežzinātnes diena pulcina 240 interesentus

2012. gada 9. martā Salaspilī Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” organizēja Latvijas mežzinātnes dienu, tās norises programmā iekļaujot apskatu par pēdējos gados institūtā veiktajiem pētījumiem. Respektējot tematu daudzveidību un ierobežotos laika resursus, mežzinātnes diena tika organizēta kā secīgs turpinājums akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) organizētajai mežzinātnes dienai, kurā tika prezentēti aktuālie pētījumi meža aizsardzības un klimata izmaiņu ietekmes mazināšanas jomās. Aicinājumam piedalīties institūta organizētajā mežzinātnes dienā atsaucās 240 dalībnieki no meža nozares uzņēmumiem un valsts pārvaldes institūcijām, Meža pētīšanas stacijas, pētniecības institūcijām, privātā sektora organizācijām, izglītības un konsultāciju iestādēm.

Mežzinātnes diena Salaspilī tika organizēta 4 sesijās. Pirmā sesija bija veltīta sistemātiskiem bioloģiska rakstura pētījumiem sasaistē ar meža nozares praksi. Otrā sesija bija veltīta institūta īstenotajiem pētījumiem saistībā ar alternatīvām mežsaimniecības konkurētspējas palielināšanai. Trešā mežzinātnes dienas sesija bija veltīta mežkopībai un meža resursiem, savukārt ceturtā – īsām LVMI “Silava” pēdējos gados izstrādāto zinātņu doktoru disertāciju prezentācijām.

Pasākuma programma Salaspilī bija plaša un daudzveidīga. Mežzinātnes dienas organizatori un dalībnieki bija vienisprātis, ka iesāktais darbs jāturpina un jāveido meža nozares dalībnieku kopēja informētība ne tikai par meža zinātnes līmeni un aktualitātēm, bet arī izpratne par tās devumu un iespējām nākotnē. LVMI “Silava” zinātnieki sagaida meža nozares kolēģu interesi par plašāku informāciju gan mežzinātnes dienās skarto tēmu ietvaros, kā arī ierosinājumus un idejas nākotnes informatīvo pasākumu veidošanai.

 

Lasīt vairāk:www.silava.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *