Dabas aizsardzības pārvalde turpina organizēt izglītojošās nodarbības skolēniem

Aizvadītajās skolēnu brīvdienās, marta trešajā nedēļā, Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki aicināja jauniešus uz vides nodarbībām Svētciema bibliotēkā un Viķenes pamatskolā. Lai nodarbības būtu interesantākas, tās tika veidotas no trim daļām – teorētiskās, interaktīvās un praktiskās. Vispirms Inta Soma un Guntars Viļļa iepazīstināja sanākušos klausītājus ar 2012.gada dabas simboliem, pastāstīja par Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām (ĪADT). Sarunās iesaistījās vairāk kā piecdesmit dažāda vecuma skolēni.

Turpinājumā jaunieši grupās darbojās paši, veicot uzdevumus, kur lietā liekamas jauniegūtās zināšanas. Vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par ĪADT, saliekot pareizās atbildes, izmantojot burtus. Rosinoša bija “burtu mežā” paslēpto dzīvnieku, abinieku, rāpuļu un to dzīvesvietu nosaukumu meklēšana. Lai noskaidrotu, kas izvēlēts 2012.gada koka titulam, skolēni pareizā secībā sakārtoja burtus krustvārdu mīklā. Par pārējiem šī un iepriekšējā gada dabas simboliem skolēnu zināšanas tika pārbaudītas, izvēloties pareizos attēlus „simbolu spēlē”. Lai tuvāk iepazītu lielāko Latvijā ligzdojošo plēsīgo putnu – jūras ērgli, grupas aizpildīja uzdevumu tabulu, kurā bija jāieraksta pareizā atbilde par ligzdošanas un ziemošanas vietām, par mazuļu skaitu, putna ēdienkarti un dzīvesveidu, kā arī jāprot uzzīmēt ērgļa līko knābi.

Nodarbības praktiskajā daļā notika dižkoku pētīšana, kad DAP darbinieki vairāk pastāstīja par dižkokiem, to aizsardzību, likumdošanu un nozīmi dabā. Pirms došanās dabā arī tika noskaidroti nepieciešamie apkārtmēri, lai attiecīgais koks varētu saukties par dižkoku. Saņēmuši novērojuma protokolus dižkoku un aleju apsekošanai, skolēni devās vērot un mērīt dižliepas un alejas dabā.

Prieks, ka jauniešus arī brīvdienās var ieinteresēt par Latvijas dabas vērtībām un mudināt iesaistīties dabas daudzveidības vērošanā.

 

Avots:www.daba.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *