Koksnes un tās izstrādājumu ražošanā cenu līmenis februārī pazeminājās par 1,2%

Kā liecina jaunākie statistikas dati, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā šā gada februārī, salīdzot ar janvāri, palielinājās par 0,2%. Savukārt apstrādes rūpniecībā ražotāju cenas samazinājās par 0,1%, ko  lielā mērā ietekmējuši procesi ārējā vidē.

Gada laikā apstrādes rūpniecības ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai pieauga par 3,7%, bet eksportētajai produkcijai mazāk – par 2,4%. Būtiskākā ietekme uz apstrādes rūpniecības ražotāju cenu pārmaiņām februārī, salīdzinot ar iepriekšējā gada februāri, bija ķīmisko produktu ražošanai, metālu ražošanai un pārtikas produktu ražošanai. Vienā no svarīgākajām Latvijas eksporta nozarēm – kokapstrādē – ražotāju cenas februārī pazeminājās par 0,1% gada griezumā un par 1,2% – salīdzinājumā ar vidējo cenu līmeni šā gada janvārī. Tostarp vietējā tirgū realizētās koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles)  produkcijas cenas salīdzinājumā ar janvāri pieauga par 0,2%, bet eksportētajai – pazeminājās par 1,7%, pēc tam, kad janvārī bija vērojams to kāpums par 1,2%.

Mēbeļu rūpniecībā gada laikā ražotāju cenas pieauga par 2,2%, bet salīdzinājumā ar janvāri – saglabājās nemainīgas. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis februārī, salīdzinot ar janvāri, samazinājās par 1,1%, bet eksportētajai produkcijai – nedaudz pieauga (par 0,3%).

Kopš 2011.gada vidus ražotāju cenu straujais kāpums ir piebremzējies, ko nosaka kopējā pieprasījuma pavājināšanās Eiropas Savienības valstīs, skaidro Ekonomikas ministrija. Spiedienu uz ražotāju cenām rada augošās energoresursu cenas pasaulē. Tāpat 2012.gada sākumā pasaulē atsāka pieaugt cenas pārtikai un metāliem, kas atspoguļojas arī šo nozaru ražotāju cenu palielinājumā Latvijā.

 

Avots:www.csb.gov.lv

www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *