Aicina Japānas uzņēmējus izmantot Latvijas biznesa vides priekšrocības

28.un 29. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju turpināja vizīti Tokijā. Viens no vizītes mērķiem ir veicināt Japānas uzņēmēju interesi par sadarbību ar Latviju.

Delegācijai notika tikšanās ar pasaulē pazīstamo korporāciju „Itachi” un „Mitsubishi” vadību, kā arī ietekmīgās Japānas lielo uzņēmumu vadītāju asociācijas (Association of Japan Corporate Executives) pārstāvjiem. Ņemot vērā līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar Japānu CO2 emisijas kvotu tirdzniecībā, ministrs piedāvāja šo sadarbību turpināt. Latvijas delegācija tikās arī ar Japānas Starptautiskās sadraudzības padomes (International Friendship Exchange Council) locekļiem, Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) prezidentu, Hirojuki Išigi (Hiroyuki Ishige), Japānas Kokrūpniecības produktu importētāju apvienības pārstāvjiem, kā arī loģistikas jomā darbojošās kompānijas „Nissin Corporation” prezidentu Maširu Cucuju (Mashiro Tsutsui).

Sarunu laikā Latvijas uzņēmēji, kas pārstāvēja Baltic Container Terminal, Latvijas Dzelzceļu, Ventspils Brīvostu un Riga Wood Japan, prezentēja savu uzņēmumu piedāvājumus. Tika apspriestas konkrētas sadarbības iespējas starp abām pusēm.

Ārlietu ministrs aicināja Japānas biznesmeņus gan izvietot Latvijā savas ražotnes, gan arī izmantot mūsu valsts unikālās ģeogrāfiskās un tranzīta infrastruktūras priekšrocības nepieciešamo piegāžu un loģistikas nodrošināšanai uz Eiropas valstīm, kā arī Krieviju un Centrālāzijas valstīm. „Latvijas neaizsalstošās ostas, sazarotā dzelzceļa infrastruktūra, loģistikas pakalpojumu augstā kvalitāte, kā arī labie kontakti ar Krievijas un citu Austrumu reģiona valstu partneriem ļauj Latvijai piedāvāt japāņu partneriem interesantas sadarbības iespējas. Latvijas ostu izmantošana NATO valstu kravu tranzītam uz Afganistānu ir vislabākais apliecinājums Latvijas tranzīta nozares potenciālam,” uzsvēra E.Rinkēvičs. Ministrs pastāstīja par Latvijas ieceri piedalīties Jaunā Zīda Ceļa projekta īstenošanā, kas nodrošinātu kravu piegādi ne tikai uz Afganistānu un Centrālāzijas valstīm, bet arī pretējā virzienā. Japānas pārstāvji augstu novērtēja Latvijas iespējas un pieredzi tranzīta jomā un solīja izvērtēt Latvijas delegācijas piedāvājumus. Ārlietu ministrs aicināja Japānas uzņēmējus piedalīties Latvijas Investīciju un attīstību aģentūras un Japānas partnerorganizācijas JETRO organizētajā biznesa seminārā Latvijā šī gada septembrī.

Vizītes ietvaros Latvijas delegācija tikās ar Latvijas – Japānas parlamentārās sadarbības grupas pārstāvjiem Japānas parlamentā. Japānas amatpersonas izteica atzinību par Latvijas spēju veiksmīgi pārvarēt ekonomiskās grūtības. Abu pušu pārstāvji vienojās stiprināt Latvijas un Japānas attiecības ne vien ekonomiskajā jomā, bet arī izglītībā, pētniecībā un kultūrā.

 

Avots:www.mfa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *