Apstrādes rūpniecībā apgrozījums mēneša laikā sarucis par 5,7%

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2012. gada februārī, salīdzinot ar 2012. gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 5,7%, tai skaitā vietējā tirgū – par 2,8% un eksportā – par 8,4%. Lielākais samazinājums bija metālu ražošanā – par 37,3%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 15,8% un koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles – par 10,5% (samazinājums vietējā tirgū – par 8,1%, eksportā – par 12,5%). Mēbeļu ražošanā apgrozījums faktiskajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem februārī pieauga par 2,4%, tai skaitā vietējā tirgū – par 7,0%, bet eksportā – samazinājās par 0,3%.

Gada laikā apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem audzis par 8,9%, tai skaitā vietējā tirgū – par 10% un eksportā – par 8%. Apstrādes rūpniecības apgrozījuma pieaugumu galvenokārt ietekmēja kokapstrādes, nemetālisko minerālu izstrādājumu, gatavo metālizstrādājumu un iekārtu, ierīču remonta un uzstādīšanas apakšnozares. Koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā apgrozījums gada laikā audzis par 6,6% (vietējā tirgū – par 10,5% un eksportā  – par 3,5%), bet mēbeļu ražošanā – par 6,4% (vietējā tirgū – par 5,7% un eksportā  – par 6,8%).

Kokapstrādes produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās gada laikā pieauga par 4,7% (mēbeļu ražošanā – par 8,6%), savukārt attiecībā pret iepriekšējo mēnesi, t.i. janvāri, produkcijas izlaide šai tautsaimniecības sektorā samazinājās par 7,5%. Mēbeļu ražošanā produkcijas izlaide mēneša laikā salīdzināmās cenās pieauga par 4,8%.

 

Avots:www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *