Dienas Bizness: Arī māja var būt apaļa

Laikraksts iepazīstina ar Bartuševicu ģimeni, kurā ideja par kempinga mājiņu – Laimes māju – ražošanu dzimusi jau ap 2008. gadu. Pirmā māja vispār tapusi bez jebkādiem lieliem biznesa plāniem – vien ar domu, lai vasarā būtu, kur izguldināt viesus. Tautās apaļā Laimes māja izgāja pagājušā gada pavasarī, kad tā tika atrādīta plašākai publikai gadskārtējā lauksaimniecības izstādē Rāmavā.

Arī šogad apaļā māja tikusi demonstrēta Rāmavā, un sakarā ar lielo interesi šobrīd jau hobijs pamazām pārtop cerīgā biznesā.

Apaļās mājiņas tiek izgatavotas no spundētiem egles koka dēļiem. Lielā priekšrocība ir tā, ka šādu māju vienmēr var novietot ar logu uz to pusi, kur paveras visekskluzīvākais skats. Tās ir vizuāli atšķirīgas un ar savu oriģinālo izskatu iederas teju jebkurā vidē, turklāt apaļā forma un gabarīti padara tās ērti transportējamas uz piekabes. Laimes mājas diametrs ir 2,5 m, garums – 3 – 4,3 m atkarībā no funkcijas.

Uzņēmums pagaidām ražo divu veidu mājiņas – kempinga māju ar guļvietu un pirts mājiņu. Ja nepieciešams, uzņēmums pēc pasūtījuma izgatavošot arī jebkuras citas funkcijas mājiņu ar atbilstošu iekārtojumu. Šobrīd izgatavotas apmēram 10 Laimes mājas, vēl piecas ir ražošanā. Vienas mājas montāžai esot nepieciešamas apmēram divas nedēļas.

Pagājušā gadā, salīdzinot ar 2010.gadu, pieaugums dārza, vasaras māju tirgū bija būtisks, stāsta „Timbero” pārdošanas vadītājs Rūdolfs Spots. Aktivitāte ir jūtama un cilvēku interese par vasarnīcas tipa mājiņām ir diezgan liela. Aktīvi tiek strādāts Krievijā, Kaļiņingradas apgabalā, kur uzņēmuma ir pārstāvniecība. Laimes māja ir mazliet cita segmenta produkts. Kaut kas līdzīgs ir redzēts Lietuvā.

Ļoti specifiskas būves, taču jebkurā gadījumā tajā visā ir sava identitāte.

 

Avots:“Dienas Bizness” (11.04.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *