Dienas Bizness: Bankrotē moduļu māju būvnieks “Bau-How Baltic”

Ventspils brīvostas valde nolēmusi pārtraukt nomas līgumu ar maksātnespējīgo uzņēmumu SIA “Bau-How Baltic”, kas vēl pērn augustā plānoja jaunas rūpnīcas būvi.

Uzņēmuma telpas tiks piedāvātas citiem investoriem, informējusi brīvostas pārvalde. Norvēģijas kompānijas “Bau-How” meitasuzņēmums “Bau-How Baltic”, kas Ventspilī ražoja dzīvojamo ēku moduļus, apturēja darbību 2011. gada rudenī, pēc tam, kad tā mātesuzņēmumam Norvēģijā tika ierosināts maksātnespējas process. Gada nogalē Ventspils tiesā ar maksātnespējas pieteikumu vērsās arī “Bau-How Baltic”, kas cerēja atjaunot ražošanu. Tiesa ierosināja “Bau-How Baltic” maksātnespējas procesu. Kā iepriekš presei skaidroja uzņēmuma vadītājs Vladimirs Čamāns, “Bau-How Baltic” savas māteskompānijas maksātnespējas administratoram izteicis piedāvājumu izpirkt uzņēmuma aktīvus, taču tas nav izdevies. Tādēļ nolemts tiesā iesniegt maksātnespējas pieteikumu, lai vēlāk varētu iegādāties izsolītos īpašumus un atjaunot ražošanu. Turklāt tobrīd vadītājs apgalvoja, ka zināms arī konkrēts iespējamais investors. Savukārt uzņēmuma administratore Katarina Sniedze laikrakstam atzina, ka nekādi investoru piedāvājumi nav bijuši, Tiesiskās aizsardzības process nav iespējams, tāpēc nolemts pārdot izsolē uzņēmuma mantu, un tas beigs savu pastāvēšanu.

2009. gada decembrī norvēģu kompānijas “Bau-How” meitasuzņēmums “Bau-How Baltic” Ventspilī sāka dzīvojamo ēku moduļu konstrukciju ražošanu. Izmantojot kompānijas izstrādātu un patentētu inovatīvu tehnoloģiju, Ventspilī tika ražotas moduļu konstrukcijas ēkām, kas tika eksportētas uz Skandināvijas valstīm un Lielbritāniju.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *