Zviedrijā zāģbaļķu un papīrmalkas cenas ceturkšņa laikā pazeminājušās par 3 – 7%

Šā gada pirmo trīs mēnešu laikā skujkoku zāģbaļķu vidējā cena salīdzinājumā ar cenu līmeni 2011.gada pēdējā ceturksnī, Zviedrijā pazeminājusies par 3% līdz 507 kronām (~40 Ls) par kubikmetru, bet papīrmalka – par 7% līdz 319 kronām (~25 Ls) par kubikmetru.

Analizējot cenu dinamiku sadalījumā pa reģioniem, valsts dienvidu daļā, saskaņā ar Zviedrijas Meža aģentūras statistikas datiem, skujkoku zāģbaļķi salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni sadārdzinājās par 2%, bet valsts centrālajā un ziemeļu daļā cenas pazeminājās par attiecīgi 5% un 10%. Papīrmalkas vidējā cena dienvidu reģionā pazeminājās par 4%, valsts centrālajā reģionā – par 7% un valsts ziemeļos – par 14%.

Sadalījumā pa koku sugām, priedes zāģbaļķu vidējā cena ceturkšņa laikā pazeminājās par 7% (gada laikā – par 11%), savukārt egles zāģbaļķu vidējā cena saglabājās nemainīga (gada laikā kritums par 9%). Papīrmalkas segmentā šogad Zviedrijā viskrasāk pazeminājušās skujkoku koksnes cenas – par 7%. Bērza papīrmalkas vidējā cena ceturkšņa laikā pazeminājās par 4%.

Salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu gadu iepriekš, šogad zāģbaļķu cenas Zviedrijā pazeminājušās par 10% un papīrmalka – par 4%.

 

Avots:www.skogsstyrelsen.se

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *