Augsnes sagatavošanas meža stādīšanai veida izvēle: teorētiskais pamatojums

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” meža atjaunošanas un ieaudzēšanas pētniecības virziena projektu grupa uzsākusi AS “Latvijas valsts meži” pasūtīta izpētes projekta „Augsnes sagatavošanas veida izvēles slapjaiņos, kūdreņos un āreņos teorētiskais pamatojums, darbu ražīguma un pašizmaksas izpēte” realizāciju. Pētījuma mērķis – meža atjaunošanas darbu – augsnes sagatavošanas mikropaaugstinājumu – pacilu veidā izpildes darba ražīguma un pašizmaksas slapjajos meža tipos aprēķins un zinātniskais pamatojums.

Projekta galvenie darba uzdevumi ir meža augsnes sagatavošanas darbu ražīguma uzskaite un pašizmaksas aprēķins, gatavojot pacilas ar ekskavatoru, kas aprīkots ar platu standarta kausu vai speciāli pacilu veidošanai paredzētu ierīci. Darba ražīguma uzskaite un pašizmaksas aprēķini tiks veikti darbiem dažādās darbu izpildes grūtības pakāpēs – meža tipos (As, Ks, Vrs) Lubānā.

Izvērtējot jauniegūto pieredzi un jau publicētos datus par līdzīgiem pētījumiem citās valstīs, plānots sagatavot ieteikumus par Latvijas apstākļos izmantojamiem agregātiem un tehniku slapjaiņos, kūdreņos un āreņos.

 

Avots:www.silava.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *