Arī Latvijā tiek ražotas kvalitatīvas un konkurētspējīgas luksus mēbeles

Daudzi uzskata, ka ekskluzīvas mēbeles top tikai ārvalstīs, taču tā gluži nav. 1987.gadā dibinātā ģimenes uzņēmuma “JNM” Rīgā ražotās luksus klases mēbeles, kas ir pieprasīts produkts ar augstu pievienoto vērtību, uz šodienu rotā vairāku turīgu un slavenu cilvēku mājas gan daudzās Eiropas valstīs, gan ASV.

Ekskluzīvās mēbeles uzsver mājas saimnieka augsto statusu, tāpēc “JNM” izstrādā mēbeles tikai vienā eksemplārā, ņemot vērā pasūtītāja individualitāti un prasības. Latvijā šīs klases mēbeļu ražošanas tirgū konkurences praktiski nav, tāpēc SIA “JNM” uzskatāms par veiksmīgāko šajā segmentā darbojošos uzņēmumu. Turklāt ekonomiskās krīzes laikā uzņēmums spējis ne tikai saglabāt personālu, bet arī palielināt apgrozījumu, investējot augstražīgas iekārtas iegādē no Itālijas kompānijas “Biesse”.

Uzņēmums “JNM”, kas specializējies ekskluzīvu mēbeļu, durvju, iekštelpu apdares paneļu un visdažādāko interjera priekšmetu projektēšanā un ražošanā, krīzes radītās sekas šobrīd praktiski neizjūt un pasūtījumu portfelis ir nokomplektēts. Nupat uzņēmums pat bija spiests atteikt naudas izteiksmē lielāko pasūtījumu, jo izvērtēts, ka noteiktajā termiņā tā izpilde nebūs iespējama. Tas liek secināt, ka luksus mēbeļu kategorijā dominē nevis pasūtījuma vērtība, bet cits kritērijs, ko reizēm uzskata par otršķirīgu – atbildība pret pasūtītāju. Pateicoties tam un saražotās produkcijas augstajai kvalitātei, uzņēmums “JNM” veiksmīgi veic pasūtījumus arī Krievijā, Vācijā, Spānijā un Amerikā.

Uz jautājumu par itāļu konkurentiem, viens no uzņēmuma līdzīpašniekiem Jurijs Morozovs atbildējis, ka iebilst tiem, kas pārliecināti, ka Itālijā ražotās mēbeles ir etalons. Arī uzņēmuma klienti apstiprinājuši, ka “JNM” mēbeles ir labākas par Itālijā ražotām. Runājot par itāļu pieredzi luksus mēbeļu ražošanā, Morozovs pārliecināts, ka turienes mēbeļu ražotāju trumpis ir labs mārketings un dizains, kam ar kvalitāti un reālo mēbeļu vērtību nav nekādas saistības.

 

Avots: Laikraksts “Bizness&Baltija”

www.jnm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *