Modernu tehnoloģiju ieviešana ražošanā paver iespējas apgūt jaunus tirgus

Inovatīvu jaunākās paaudzes tehnoloģiju ieviešana ļāvusi uzņēmumam SIA „Kurekss” ne tikai paaugstināt produktivitāti, bet arī papildināt saražojamo produktu klāstu. 10 miljonus eiro vērtā investīciju projekta īstenošanā svarīgākā loma ir jaunajai Veisto zāģēšanas līnijai, kas ir modernākā ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā. Svarīgākais nav ražošanas apjomi, bet gan produktu ražošana ar augstāku pievienoto vērtību. Paralēli tiek sekots jaunākajām tendencēm būvniecībā, lai spētu tirgū piedāvāt pieprasītus produktus.

„Ar jauno iekārtu uzreiz varam saražot koksnes izstrādājumus, kuru izgatavošanai bija vajadzīgas vairākas operācijas,” skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Apsītis, kā piemēru minot profilētu būvniecības materiālu ražošanu, ko var izmantot koka būvkonstrukcijās, būvju iekšējā un ārējā apdarē.

„Tā ir „domājoša” mašīna, kas pēc uzstādītajiem produktu un izejmateriāla – zāģbaļķu – parametriem pati atrod labāko, izejvielas taupošāko risinājumu, skaidro J. Apsītis. Iekārta paver iespējas ražot tādus koksnes izstrādājumus, kādus līdz šim SIA „Kurekss” nav ražojis. „Uzņēmums kļūst konkurētspējīgāks, jo var ražot visprasīgāko specifikāciju produktus. Vismaz par 5% izmanto resursus un ražošanas ātrums ir vismaz par 50% lielāks, kas ļauj saīsināt ražošanas un līdz ar to arī piegādes termiņus vismaz par ceturtdaļu,” stāsta J. Apsītis. Turklāt jaunā iekārta ļauj pārstrādāt baļķus ar caurmēru sākot no 9 cm līdz pat 50 cm, kas ir būtisks ieguvums pašreizējos apstākļos, kad tirgū sarucis baļķu piedāvājums.

Tieši inovatīvu tehnoloģiju izmantošana ļāvusi uzņēmumam iekļūt Šveices tirgū. Arī uz Japānu nosūtītas vairākas produktu paraugpartijas, un ar vēl nebijušiem produktiem tiek strādāts Francijas tirgū.

Savu darbību SIA „Kurekss” 1995.gadā uzsāka kā neapstrādātu zāģmateriālu tirgotājs. Pāris gadus vēlāk uzsākot ražošanu, sākotnēji pamatā eksportēti tikai nežāvēti zāģmateriāli, toties tagad tie ir žāvēti, ēvelēti un impregnēti. Kopumā uzņēmums saražoto produkciju šobrīd eksportē uz 14 pasaules valstīm. 2011.gadā, pēc neauditētiem datiem, uzņēmuma apgrozījums bija 31 miljons latu.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *