Atjaunota Kompetences centru atbalsta programmas darbība

Ekonomikas ministrija ir saņēmusi Finanšu ministrijas vēstuli, kas apliecina, ka tā atbalsta EM piedāvāto darbības plānu Kompetences centru atbalsta programmas pilnveidošanai un līdz ar to tiek atjaunota programmas darbība.

No 23.aprīļa tiek atjaunota maksājumu veikšana finansējuma saņēmējiem Kompetences centru atbalsta programmas ietvaros attiecībā uz tiem pētījumiem, kuri uzsākti līdz programmas apturēšanas brīdim, t.i. līdz 2011.gada 22.decembrim. EM piedāvātais darbības plāns programmas pilnveidošanai un iepriekš konstatēto risku novēršanai ietver divu grozījumu izstrādi Kompetences centru atbalsta programmu regulējošajos MK noteikumos. Jau šobrīd Ekonomikas ministrija izstrādājusi un saskaņošanai nosūtījusi pirmos grozījumus, kas paredz skaidrāku procedūru iepirkumu veikšanai no trešajām personām un paredz kārtību, kādā tiek kompensētas kompetences centru sadarbības partneru faktiskās izmaksas (izņemot peļņu), ja sadarbības partneris projekta īstenošanā ir iesaistījies ar tā mantu vai cilvēkresursiem. Otrie grozījumi iepriekšminētajos MK noteikumos, kas nodalīs nozares interesēs veiktus pētījumus no individuāla komersanta interesēs veiktiem pētījumiem, tiks izstrādāti līdz šā gada jūnijam.

Ar mērķi veikt zināšanu ietilpīgus pētījumus, radot intelektuālā īpašuma objektus, kas var tikt izmantoti jaunu, komercializējamu produktu radīšanā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētās Eiropas Savienības struktūrfondu programmas „Uzņēmējdarbība un inovācijas” apakšaktivitātes „Kompetences centri” ietvaros pavisam tika nodibināti seši kompetences centri – pa vienam katrā prioritārajā Latvijas tautsaimniecības nozarē. Jaunizveidotais Meža nozares kompetences centrs (MNKC), kura  dibināšanā apvienojās vadošie meža nozares uzņēmumi un zinātniskās institūcijas, darbu uzsāka pirms gada aprīlī.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *