Vācijas zāģmateriālu ražotāji cer paaugstināt cenas par 10 – 15 eiro/m3

Vācijas dienvidu un rietumu reģionos darbojošies skujkoku zāģmateriālu ražotāji uzstādījuši mērķi – sākot ar aprīļa vidu, vairumam realizējamo sortimentu cenas paaugstināt par 10 – 15 eiro/m3, ko bija plānots panākt jau marta mēnesī. Daudzi ražotāji cer panākt augstākas pārdošanas cenas, lai saglabātu “dzīvotspēju” vismaz vietējā tirgū, kur pieprasījums pēc zāģmateriāliem nedaudz paaugstinājies augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanas segmentā.

Daudzi zāģmateriālu ražotāji īpaši koncentrējušies uz cenu paaugstināšanu sortimentiem, kas tiek izmantoti palešu un koka taras ražošanā, jo šo kokmateriālu cenas, kopš samazinājuma gadu mijā un janvāra pirmajā pusē, joprojām saglabājušās nemainīgā līmenī, kas pēc ražotāju teiktā ir neadekvāti zems.

Martā skujkoku zāģmateriālu pārdošanas cenas vietējā tirgū nav izdevies paaugstināt arī valsts ziemeļu un austrumu reģionos esošajām kokzāģētavām, un vairumam sortimentu cenas saglabājušās februāra līmenī. Tikai atsevišķos gadījumos piegādātājiem izdevies cenas paaugstināt par 2 – 3 eiro/m3. Slēdzamajos līgumos par zāģmateriālu piegādi aprīlī un maijā, atkarībā no realizējamā sortimenta, vairums ražotāju cer panākt cenu paaugstinājumu par 5 – 15 eiro/m3. Lai arī būvniecības un augstas pievienotās vērtības produktu ražošanas sektorā  pircēji rēķinās ar augstākām izejvielu iepirkuma cenām, to paaugstināšana par 10 eiro/m3 un vairāk tiek vērtēta skeptiski, pamatojot to ar lētāku piedāvājumu no ārvalstu ražotājiem.

 

Avots:www.euwid-wood-products.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *