Vakarnakt kokzāģētavas uzņēmumā Kuldīgas novadā nodegusi kalte

Kuldīgas novada Turlavas pagastā kokzāģētavas uzņēmumā naktī uz pirmdienu nodegusi kalte, bet Talsu novada Laucienes pagastā svētdien degusi koku mizu kaudze, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD norāda, ka svētdien izcēlušies vairāki paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki. Naktī no svētdienas uz pirmdienu VUGD saņēma informāciju, ka Kuldīgas novada Turlavas pagastā deg z/s „Ciemgaļi” piederoša kokzāģetavas kalte. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka kalte deg ar atklātu liesmu un liesmas jau bija pārmetušās uz vēl četrām ēkām. Kopumā ugunsgrēkā sadega gatavā produkcija (115 kubikmetru apmērā), nodega kokzāģētavas kalte (150 kvadrātmetru platībā), divas gatavās produkcijas noliktavas (500 kvadrātmetru) un divas gatavās produkcijas nojumes dega daļēji. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 04:39, bet pilnībā likvidēts šorīt.

Savukārt vakar plkst. 13:31, VUGD saņēma informāciju, ka Talsu novada Laucienes pagastā deg koka mizas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg daļa no astoņus metrus augstas koka mizu kaudzes, kopumā 5000 kubikmetru apmērā. Sākotnēji paralēli dzēšanas darbiem, ar uzņēmuma tehnikas palīdzību tika izveidota eja, lai atdalītu kaudzes degošo daļu no nedegošās un tādējādi ierobežotu ugunsgrēka izplatīšanos. Šobrīd ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās un ar ekskavatoru palīdzību gruzdošās koka mizas no kaudzes tiek vestas malā un salietas ar ūdeni, norāda VUGD.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 14.aprīļa plkst. 6:30 līdz 16.aprīļa plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 143 izsaukumus. Kopumā dzēsti 100 ugunsgrēki, no tiem 59 kūlas ugunsgrēki.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *