Dānijas enerģētikas kompānija “Dong Energy” plāno divkāršot granulu patēriņu

Pārejai uz koksnes granulu izmantošanu elektro- un siltumenerģijas ražošanā, trīs ogļu un gāzes elektrostaciju rekonstrukcijā Dānijas enerģētikas kompānija „Dong Energy” plāno investēt aptuveni 500 miljonus sterliņu mārciņu (~427 miljonus latu). Saskaņā ar projekta plānu, reorganizācija tiks veikta 1 – 3 gadu laikā un pabeigta līdz 2015.gadam.

Jau šobrīd 70% atjaunojamās enerģijas Dānijā tiek ražota, izmantojot biomasu. Tāpēc jaunu izejvielu piegādes avotu atrašana būs svarīgākais risināmais jautājums un tālāka pāreja uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu kompānijai piederošajās spēkstacijās būs atkarīga no slēgtajiem ilgtermiņa līgumiem ar potenciālajiem biomasas piegādātājiem.

Patlaban „Dong Energy” gadā patērē aptuveni vienu miljonu tonnu koksnes granulu un 500 000 tonnu salmu. Pēc plānotās elektrostaciju rekonstrukcijas, energokompānijas granulu patēriņš vairāk nekā dubultosies un sasniegs aptuveni 2,5 miljonus tonnu gadā. Šobrīd galvenais biomasas piegādātājs Dānijas energokompānijai ir Baltijas valstis, Polija un Krievija. Tāpat tiek skatītas iespējas uzsākt biomasu importēt no citiem pasaules reģioniem, tai skaitā no Ziemeļamerikas.

 

Avots:www.granuly.ru

www.renewableenergyworl.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *