Interesējas par terašu būvi, lai atpūstos jebkuros laika apstākļos

Atpūtai aizvien aktuālākas kļūst terases, kuras iedzīvotāji cenšas izveidot gan pašu rokām, gan piesaista meistarus, liecina veikalu tīkla „K-rauta” vērojumi.

Sekojot tendencēm, secināts, ka aizvien lielāku popularitāti gūst dažāda veida terases – gan atvērtā, gan slēgtā tipa. Lai vienuviet parādītu, kādas var būt dārza labiekārtošanas idejas, „K-rauta” veikalos Rīgā šogad izveidotas speciāli konstruētas dārza zonas ekspozīcijas, kurās ietilpst arī terases risinājumi. Terasēm var būt tikai grīda, kura norobežota, piemēram, ar lielām vasaras puķu kastēm. Tāpat var veidot arī dažāda augstuma sānu sienas un jumtu. Daļai klientu parocīgāk šķiet iegādāties rūpnieciski izgatavotu dārza mājiņu ar terasi. Redzams, ka klienti labprāt izmanto jaunumu – uzstādīšanas pakalpojumus, kuros ietilpst arī dārza dizaina izstrāde un labiekārtošana, bruģēšana, žoga, kā arī  terases celšana. Tādējādi klients vajadzības gadījumā saņem pilnu risinājumu no plāna līdz iecerētajam gala rezultātam, stāsta veikalu tīkla „K-rauta” dārza labiekārtošanas konsultants Viesturs Praulītis.

Atsevišķi klienti vēlas terasei izbūvēt tikai jumta segumu, ko stiprina uz koka statņiem. „Izbūvējot terasi pie esošās ēkas, jumta segumu cenšas saskaņot ar esošās ēkas jumta segumu, lai neatšķirtos kopējā kompozīcija. Visvienkāršāk un izdevīgāk terases jumtu ir izbūvēt no jumta lokšņu seguma materiāla. Lai aizsargātu terasi no vēja iedarbības, tai ir iespējams izbūvēt sānu aizsargsienas. To veido no dekoratīviem apdares dēļiem, kurus, vienlaikus veicot aizsardzību pret ārējā klimata iedarbību, ir iespējams beicēt dažādos krāsu toņos. Šāda dēļu apstrāde dekoratīvi izcels koka struktūru un piedos terasei vēlamo krāsu gammu,” iesaka veikalu tīkla „K-rauta” klientu konsultanti.

Terases labākā īpašība ir tā, ka tā mājas, dārza saimniekam sniedz iespēju atpūsties svaigā gaisā neatkarīgi no Latvijas mainīgajiem laika apstākļiem. Terasi var iekārtot pakāpeniski – katru gadu papildinot ar jaunām lietām vai  tikai kaut ko nomainīt, iegūstot pilnīgi jaunu dizainu un noskaņu. Te iederēsies kvalitatīvas dārza mēbeles, dažādi apgaismojuma un apsildes risinājumi vēsākā laikā, grili maltītes gatavošanai, vasaras puķes utml. Piemēram, dārza mēbeles tagad vizuāli atgādina iekštelpu mēbeles, tomēr to materiāls ir mitruma, saules staru izturīgs. Šogad dārza mēbeles lielākoties ir tumši pelēkas, pelēkbrūnas, ar pinumiem, organisko stiklu. Sērijas ir kombinējamas – piemēram, var izvēlēties taisnstūra vai apaļu galdu un piekombinēt krēslus no tās pašas sērijas. Tās var papildināt ar košu tekstilu. Taču šogad tekstilam aktuāli ir arī pieklusināti zemes toņi. Aizvien aktuāli ir lina galdauti un paliktņu salvetes.

 

Autors: Maija Kalnciema,

AS “Rautakesko” Mārketinga speciāliste

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *