Kompānijas “Södra” ieņēmumi gada pirmajā ceturksnī samazinājušies par 9,9%

2012.gada pirmo ceturksni Zviedrijas kompānija „Södra” noslēdza ar ieņēmumiem 4,42 miljardu kronu (~498 milj. eiro) apmērā, kas ir par 488 miljoniem kronu (~55 milj. eiro) jeb 9,9% mazāk nekā 2010.gada pirmajos trīs mēnešos, un 2 miljonus kronu (~225 tūkst. eiro) lieliem neto zaudējumiem, pretēji gadu iepriekš gūtai peļņai 374 miljonu kronu (~42,1 milj. eiro) apmērā.

Pēc  kompānijas izpilddirektora Leifa Brodena (Leif Brodén) teiktā, līdz marta beigām kokzāģētavas strādāja ar 70% noslodzi un celulozes rūpnīcas – ar 73% noslodzi, kas līdzīgi kā 2009.gada pirmajā ceturksnī ir vēsturiski zemākais „Södras” ražotņu jaudu noslodzes līmenis. Tāpēc kopējais saražotais celulozes apjoms samazinājās par 27,2% līdz 380 000 tonnu un zāģmateriālu apjoms – par 5,1% līdz 371 000 kubikmetru.

Parādoties pirmajām celulozes tirgus atjaunošanās pazīmēm, ar 1.aprīli „Södra” paaugstinājusi celulozes cenu līdz 870 dolāriem par tonnu. Kas attiecas uz zāģmateriālu tirgu, lai arī pieprasījums un piedāvājums ir salīdzinoši sabalansēts, kompānijas vadībasprāt, tas ir vājš, un augstās zāģbaļķu cenas līdztekus nepietiekamam tirgus pieprasījumam atstāj negatīvu ietekmi uz rentabilitāti.

Gada otrajā pusē pasliktinoties kopējai ekonomiskajai situācijai, samazinoties pieprasījumam pēc gala produkcijas un attiecīgi arī tās izlaides apjomiem, „Södra” ienākumi 2011.gadā samazinājās par 7,8% līdz 18,2 miljardiem kronu (~2,05 miljardi eiro), savukārt operatīvā peļņa gūta uz pusi mazākā apjomā. Tāpat kopējos rezultātus ietekmējis augustā notikušais ugunsgrēks kompānijas lielākajā celulozes rūpnīcā „Södra Cell Mönsterås”, kur ražošana tika atsākta jau septembrī. Līdztekus tam, kompānija gada pārskatā uzskaitījusi arī pozitīvos momentus – konkurētspējas paaugstināšanai aizvadītajā gadā „Södra” uzsākusi realizēt virkni nozīmīgu investīciju projektu. Tostarp uzsākta jauna produkta – tekstila celulozes ražošana „Södra Cell Mörrum” rūpnīcā, kas nozīmē pircēju loka paplašināšanos; oktobrī atklāta jaunā „Södra Timber Värö” kokzāģētava, kur pamatā tiks ražoti skujkoku konstrukciju zāģmateriāli ar jaudu 750 000 kubikmetru gadā. Tāpat kompānija pērn uzsākusi uz celulozes bāzēta inovatīva kompozītmateriāla „DuraPulp” rūpniecisko ražošanu, kas paver iespējas apgūt jaunus tirgus.

 

Lasīt vairāk:www.sodra.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *