Akceptētas aktualizētās “Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā”

Patlaban darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā nosaka Ministru kabineta 2005.gada noteikumi, taču mežizstrādē izmantojamā tehnika un normatīvie akti ir mainījušies, tādēļ bija nepieciešams aktualizēt noteikumus, kas nosaka darba aizsardzības prasības.

Jaunā noteikumu projekta „Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā” mērķis ir izvairīties no nelaimes gadījumiem darbā mežsaimniecībā.

Saskaņā ar jauno likumprojektu, lai persona mežsaimniecības darbos varētu lietot motorinstrumentus, krūmgriezi, motorzāģi vai vadīt meža mašīnu, būs nepieciešama attiecīgā motorinstrumenta vai meža mašīnas vadītāja kvalifikāciju apliecinoša licencētas izglītības iestādes izsniegta apliecība. Noteikumos ir svītrotas normas, kas dublējas ar citu normatīvo aktu prasībām (par apmācību darba aizsardzības jautājumos, par darba vides iekšējo uzraudzību, par vakcināciju u.c.), precizētas normas par nodarbinātā apliecības izsniegšanu. Tāpat noteikumu projekts precizē nodarbināto nodrošināšanu ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kā arī prasības cirsmas izstrādes tehnoloģiskās kartes sagatavošanai un koku gāšanas nosacījumus.

 

Lasīt vairāk:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *