“Latvijas Finieris” šogad atzīmē akciju sabiedrības pastāvēšanas 20 gadus

Šogad akciju sabiedrība “Latvijas Finieris” atzīmē 20 gadu jubileju! “Jūtamies vienlaicīgi gan jauni – jo svinam akciju sabiedrības pastāvēšanas 20 gadus, gan arī pieredzes bagāti, jo lepojamies, ka saplākšņu ražošanas lietpratību, uzsāktu tālajā 1873.gadā, veiksmīgi īstenojam, attīstām un bagātinām. Gadiem un pat gadsimtam aizejot, “Latvijas Finieris” arvien stingrāk iesakņojas Latvijas saimnieciskajā dzīvē un ir izveidojies par vienu no vadošajiem bērza saplākšņa ražotājiem un piegādātājiem pasaulē,” teikts uzņēmuma mājas lapā.

Šo 20 gadu laikā “Latvijas Finieris” saražojis vairāk nekā 3 miljonus kubikmetru saplākšņa produktu – tas ir apmēram 100 000 kravas mašīnas pilnas ar saplāksni; izaudzējis 12 miljonus bērza stādu un apmežojis 1800 hektārus lauksaimniecībā neizmantoto zemju; ik gadu eksportējis 95% no saražotā saplākšņa uz vairāk nekā 50 valstīm un izveidojies ne tikai par Latvijas, bet visas Baltijas mēroga ražotāju.

Lai veiksmīgi organizētu tirdzniecību, “Latvijas Finierim” visā pasaulē ir vairākas pārstāvniecības, kas tiek sauktas par produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmumiem. Tuvākajā laikā šo uzņēmumu tīkls varētu tikt paplašināts, atverot jaunu pārstāvniecību Turcijā, kas ir ļoti strauji augoša sabiedrība, un kurā tikpat strauji aug arī pieprasījums pēc dažādiem koksnes produktiem.

2010.gadu AS “Latvijas Finieris” noslēdza ar 97,49 miljonu latu lielu apgrozījumu, kas ir par 41% vairāk nekā 2009.gadā un 6,49 miljonu latu lielu peļņu. 2011.gads iezīmējies ar stabilitāti uzņēmuma pamatrādītājos – resursu pieejamībā, ražošanas un pārdošanas apjomā, finansēs. Augstas pievienotās vērtības produktu īpatsvara pieauguma dēļ 2011.gadā apgrozījums, pēc uzņēmuma pārstāvju sniegtās informācijas gada nogalē,  varētu sasniegt 117 miljonus latu un pārdotās produkcijas apjoms – 206 000 kubikmetru, kas ir attiecīgi par 20% un 5% vairāk nekā 2010. gadā.

“Pārnesot ražošanas pieredzi ne tikai uz Lietuvu, bet arī uz Igauniju, kur “Latvijas Finieris” pērn iegādājās bērza pārstrādes rūpnīcu Kohilā, uzņēmums nostiprinās kā vadošais bērza saplākšņa ražotājs Baltijas mērogā. Tas ļauj sekmīgāk pārstāvēt Igaunijas, Lietuvas un Latvijas kopējās intereses pasaules tirgū,” skaidrojis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis. Kopumā trīs gadu laikā meitasuzņēmuma attīstībā Igaunijā uzņēmums plāno ieguldīt 17 miljonus eiro. Projekta pirmajā kārtā paredzēts ražot tikai finieri, bet nākotnē arī saplāksni.

Jāatzīmē, ka “Latvijas Finieris” vienmēr darījis arī ļoti nesavtīgu darbu, piedaloties neskaitāmās atbalsta programmās skolēniem, studentiem, zinātniekiem, izglītības iestādēm. Šajos 20 gados uzņēmumā ir veidojusies plaša izpratne par vides jautājumiem, sabiedrības un ekonomiskajām interesēm un to sabalansētību kā ilgtspējīgas attīstības pamatu. “Latvijas Finierim” ir sava ilgtspējas politika, kuru uzņēmums cenšas īstenot, pilnveidojot attiecības ar visām ieinteresētajām pusēm. Plašāk ir izskanējusi Bērzu programma, kurai pērn svinēta 15 gadu jubileja. Tas ir viens no ilgstošākajiem projektiem, kas savukārt licis aizvien vairāk domāt par izglītības procesiem. Bērzu programmai tika pakārtoti tālākie atbalsta virzieni un projekti – Meža dienas, Zaļā klase, ekskursijas uzņēmumā skolēniem un sākotnējās profesionālās izglītības iestāžu, koledžu un augstskolu studentiem, sadarbība ar augstskolām studiju programmās, koksnes lietojuma veicināšana, dažādi labdarības projekti. Atbalsta programmu auditorija ir plaša – sākot no bērniem un skolu jaunatnes, beidzot ar meža īpašniekiem. Piemēram, Zaļajā klasē katru gadu tiek iesaistīti apmēram 200 – 250 bērni gan no Latvijas, gan no Lietuvas, un šogad noteikti konkursā piedalīsies arī Igaunijas skolēni. Tādējādi visu trīs Baltijas valstu līmenī tiek veidota vienota izglītības platforma par jautājumiem, kas saistīti ar mežu, radot ne tikai izpratni konkrēti par kokrūpniecību vai mežsaimniecību, bet domājot par to, ka šie bērni izaugot objektīvāk vērtēs visus ar mežu saistītos procesus kopumā.

 

Avots: http://www.finieris.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *