COFREEN projekta komandas pieredzes apmaiņas vizīte Lielbritānijā un Francijā

Projekta “COFREEN – Niedru biomasas izmantošanas koncepti enerģijas iegūšanai un būvniecībai”  komanda laika posmā no 15. aprīļa līdz 21. aprīlim piedalījās kārtējā pieredzes apmaiņas vizītē niedru biomasas apsaimniekošanas jomā – šoreiz Lielbritānijā un Francijā.

16. aprīlī notika vizīte „Buttle” purvā, Norfolkas reģionā, Lielbritānijā. Tās laikā teritorijas apsaimniekotāji iepazīstināja ar niedru audžu pļaušanas tehniku purva teritorijā, kā arī niedru biomasas smalcināšanas un pārstrādes organizēšanas praksi. 17.aprīlī notika vizīte rezervātā „Ham Wall RSPB”, Tauntonā, Lielbritānijā. Tās laikā rezervāta pārstāvji iepazīstināja ar niedru biomasas pļaušanas tehniku, teritorija apsaimniekošanas praksi un niedru biomasas komposta veidošanas praksi. 18.aprīlī notika vizīte lauksaimnieku kooperatīvā „Coopedom”, Renē, Francijā. Vizītes laikā tika iepazīta kooperatīva prakse lauksaimniecības biomasas pārstrādē kā arī niedru granulu ražošanā. 19.aprīlī notika vizīte „Briere” nacionālajā parkā, Briere reģionā, Francijā. Tās laikā tika iepazīta parka niedru teritoriju pļaušanas pieredze, kā arī iegūta detalizēta informācija par niedru jumtu likšanas procedūru un izmaksām Francijā. Savukārt 20.maijā notika projekta darba sanāksme.

Aizvadītā gada pavasarī projekta partneri niedru un Miscantus apsaimniekošanas pieredzes apmaiņas vizītē devās uz Nīderlandi un Vāciju, kur Wagen Universitātē uzzināja, kā biomasu izmanto Nīderlandē, cik aktuāla ir Miscantus audzēšana un kādas ir šāda saimniekošanas veida nākotnes perspektīvas Nīderlandē un Eiropā. Notika arī Miscantus selekcijas parauglaukumu apskate un apmeklēta biogāzes ražotne, kur kā kurināmais tiek izmantots Miscantus. Tāpat apmeklēts klimata zinātniskais centrs „3N Kompetenzzentrum”, kur aplūkoti dažādi apkures katli un iepazīti biokurināmā un siltumizolācijas materiālu lietderības eksperimentu rezultāti. Augustā projekta komanda ar niedru izmantošanas iespējām iepazīties devās uz Igaunijā, kur notika ikgadējais “Niedru festivāls”, savukārt decembrī SIA “Vides projekti” devās uz Igauniju, lai piedalītos COFREEN projekta partneru sanāksmē, kur katrs no parteriem iepazīstināja arī ar konkrētiem projekta rezultātiem.

Valsts SIA “Vides projekti” īstenotā projekta “COFREEN – Niedru biomasas kā vietējā bioenerģijas un celtniecības materiāla izmantošanas koncepti” ietvaros pērn sagatavota arī informatīva filma “Niedru izmantošana būvniecībā un enerģētikā”.

COFREEN projekta mērķis ir iedrošināt Somijas, Igaunijas un Latvijas iedzīvotājus uzsākt ar niedru izmantošanu saistītu uzņēmējdarbību bioenerģijas un būvniecības sektoros. Projekts tiek finansēts no Centrālās Baltijas jūras reģiona Interreg IV A programmas 2007 – 2012.

 

Avots:www.videsprojekti.lv

PROJEKTA REZULTĀTI

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *