Kalsnavas arborētumā atklāts jauns 25 metrus augsts skatu tornis

AS “Latvijas valsts meži” struktūrvienībai LVM Sēklas un stādi piederošais apskates objekts Kalsnavas arborētums atrodas Madonas novada Jaunkalsnavā. Arborētumā ir izvietota viena no Latvijas skaistākajām kokaugu kolekcijām, kur 143,96 hektāru kopplatībā aug ap 2500 taksonu,  kopumā ap 45 000 stādu. Teritorijas centrālā daļa ir iekārtota kā skaists daiļdārzs, kur apmeklētāju skatieniem paveras cita par citu skaistākas apstādījumu kompozīcijas.

Domājot par vietas pārskatāmību, šajā pavasarī ir atklāts jauns infrastruktūras objekts – 25 metrus augsts skatu tornis. No jaunā torņa skatu laukumiem var pārskatīt gan visu plašo arborētuma teritoriju, gan vērot apkārtnes panorāmu līdz pat Gaiziņam.

Arborētuma izveide uzsākta 1975. gadā, lai veiktu zinātniskus pētījumus dendroloģijā un mežsaimniecībā, kā arī veidotu citzemju kokaugu stādījumus pavairojamā materiāla ieguvei. Kolekcijai ir ievērojama zinātniska, izglītojoša, saimnieciska un rekreatīva nozīme. No 1981. gada Kalsnavas arborētums piedalās starptautiskajā koku un krūmu sēklu apmaiņā. No 1997. gada – Ziemeļvalstu arborētumu apvienības konferencēs.

Vienīgi Kalsnavā ir iespējams apskatīt tādus retumus kā tulpjukoku, Virdžīnijas sniegpārslukoku, Kobus magnoliju. Arborētumā top arī lielākā peoniju kolekcija Latvijā un zied ceriņi kalnā.

 

Avots:www.madona.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *