Kokzāģētavas modernizācijā “Metsä Group” plāno investēt 30 miljonus eiro

„Metsä Group” koncernam piederošās „Vilppula” kokzāģētavas modernizācijā plāno investēt 30 miljonus eiro. Modernizācijas ietvaros Somijas uzņēmumā tiks uzstādīta jauna zāģēšanas līnija, kas ļaus racionāli izmantot dažāda caurmēra baļķus, jauna neapstrādāto zāģmateriālu šķirošanas līnija, kā arī nomainītas citas nolietojušās iekārtas. Kā atzīmēts koncerna ziņojumā, ražošanas jaudas šī investīciju projekta īstenošanas rezultātā būtiski nepalielināsies, jo modernizācijas galvenais mērķis ir labvēlīgu apstākļu nodrošināšana lielākas pievienotās vērtības zāģmateriālu ražošanai un rentabilitātes paaugstināšana. Savukārt nodarbināto skaits šai uzņēmumā tiks samazināts no 140 līdz 40 cilvēkiem. Lēmums par investīciju projekta realizācijas uzsākšanu tiks pieņemts pēc pārrunām ar „Vilppula” uzņēmumā strādājošajiem, ko koncerna struktūrvienība Metsä Wood uzsāks šā gada 21.maijā.

„Vilppula” kokzāģētavas līdzšinējā ražošanas jauda ir aptuveni 450 000 kubikmetru zāģmateriālu gadā.

„Metsä Group” koncerna darbības jomas ir koksnes sagāde, kokzāģēšana, celulozes un papīra ražošana, higiēnas un mājsaimniecības preču ražošana no celulozes. „Metsä Group” apgrozījums 2011.gadā bija 5,35 miljardi eiro (t.sk. Metsä Wood apgrozījums – 940 miljoni eiro). Koncerns nodarbina 12 500 darbiniekus 30 pasaules valstīs. „Metsä Group” koncerna attīstība sākās no Somijas meža īpašnieku kooperatīva, kas tika nodibināts Somijā 1934.gadā. Pašreiz kooperatīva biedri ir 131 000 Somijas meža īpašnieku, no kuriem ik gadu tiek iepirkts 18 000 000 kubikmetru koksnes tālākai pārstrādei.

2012.gada pirmo ceturksni Somijas koncerns noslēdza ar 1,28 miljardus eiro lielu apgrozījumu un 52 miljonus eiro lielu operatīvo peļņu (pirms neparedzēto izmaksu atskaitījuma), kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmā ceturkšņa rezultātiem ir samazinājums par attiecīgi 8,5% un 60%.

 

Lasīt vairāk:www.newsclient.omxgroup.com

“Metsä Group” 2012.g. 1.ceturkšņa rezultāti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *