Koka būvkonstrukciju ražotājs “Superbebris” radījis ‘Neatkarīgo māju’

Koka būvkonstrukciju ražotājs SIA “Superbebris” radījis autonomu, enerģētiski neatkarīgu, vietai nepiesaistītu māju. Tai neesot nepieciešamas nekādas ārējās inženierkomunikācijas, būvatļaujas, un nekustamā īpašuma nodoklis arī nav jāmaksā. Autonomo namiņu var novietot savā zemesgabalā, un, kā norāda pats uzņēmums – nav svarīgi, vai tur ir pļava, pludmale vai asfalts. Nav nepieciešams rakt pamatus, jo tai ir četri stabili balsti, kurus iespējams nolīmeņot pēc vajadzības. Namiņš ir pilnībā autonoms un neatkarīgs no ārējiem enerģijas avotiem un komunikācijām – enerģiju dod saules baterijas, apkure un plīts darbojas, pateicoties maināmiem gāzes baloniem, ūdenim ierīkots uzpildāms rezervuārs (tilpums – 1000 l), iebūvēta arī kanalizācijas tvertne (1000 l). Uzņēmums veic arī māju apsaimniekošanu – darbinieki atbrauc, nomaina gāzes balonus, iztīra kanalizācijas tvertni, piepilda ūdens rezervuāru.

Māja ir arī pilnībā aprīkota – ar santehniku un mēbelēm, uzreiz gatava dzīvošanai.   Kā akcentē “Superbebris”, šāda māja ir kustamais īpašums, tādēļ nekustamā īpašuma nodoklis par to nav jāmaksā; arī būvatļaujas ēkai nav vajadzīgas. Nepieciešama tikai vieta.

“Ideja par šādu namiņu radās, jo Latvijā daudziem ir zemes gabals, bet ilgu laiku prasa būvatļaujas saņemšana, arī komunikāciju ierīkošana ir ilgs, dārgs un pamatīgs darbs. Neatkarīgajai mājai ir arī vairākas modifikācijas, tādēļ to ērti pielāgot arī biznesa vai pašvaldību vajadzībām. Šāda ēka maksā krietni lētāk, nekā stacionārās mājas, daudz lētākas ir arī apsaimniekošanas izmaksas, tā ir pilnībā neatkarīga no ārējiem enerģijas avotiem un komunikācijām, turklāt dzīvot tajā ir ļoti ērti un omulīgi. Šo namiņu var novietot un pārvietot jebkur – jāpasaka tikai vieta, un mēs to pievedīsim klāt,” stāsta uzņēmuma valdes loceklis Normunds Teko.

Namiņus var gan iegādāties uzreiz, gan uz nomaksu, gan īrēt. Šobrīd ir divu veidu mājiņas – 31 un 42 kvadrātmetru. Modifikāciju iespējas esot daudz – var pasūtīt namiņu ar vienu vai divām guļamistabām; ar garāžu; ar noliktavas telpu; ar vairākām ieejām utt. Tādēļ arī izmantot to var ļoti dažādiem mērķiem – kā dzīvojamo māju, kā viesu namiņu, pirti, ģērbtuvi, kafejnīcu, bērnudārza vai bērnu nometnes moduli.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *