Latvijas “Scanhouse” Norvēģijas tirgum piegādās 12 koka daudzdzīvokļu mājas

Latvijas pasīvo un koka karkasa māju ražotājs un būvnieks “Scanhouse” līdz vasaras beigām Norvēģijas pilsētā Sortlandē uzstādīs 12 koka daudzdzīvokļu mājas. Jau paveikta trešā daļa darba, un pirmie iemītnieki Latvijā ražotajās mājās ievāksies jau jūlijā.

“Eiropas klienti ir novērtējuši augsto materiālu kvalitāti par adekvātu cenu, iekļaušanos noliktajos ražošanas un būvniecības termiņos, kā arī progresīvo pieeju ēku būvniecībai,” skaidro uzņēmuma līdzīpašnieks Māris Liepiņš.

Līdz šim “Scanhouse” pamatā strādājis eksporta tirgos, būvējot koka karkasa un augsti energoefektīvās jeb pasīvās mājas Norvēģijas, Šveices un Francijas tirgiem. Taču patlaban top arī pirmie objekti Latvijā. “Arī pie mums cilvēki sāk novērtēt zaļo dzīvesveidu un iespēju ievērojami samazināt apkures izmaksas. Turklāt par laimi beidzot izplēn mīts, ka koka mājas, kaut arī lētākas, nav tik ilgmūžīgas kā citu materiālu analogi,” uzsver M. Liepiņš.

SIA “Scanhouse” 2009. gadā dibināja vairāki vietējie uzņēmēji. 2011. gadā pēc provizoriskajiem rezultātiem uzņēmums strādāja ar aptuveni 30 000 latu peļņu un aptuveni 700 000 latu apgrozījumu. Uzņēmuma ražotne atrodas Mārupē.

 

Avots:www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *