SIA “Ciedra” ražotā meža mašīnas tehnika ‘Deep Forest 612D’

Itin bieži veiksmīga uzņēmējdarbības ideja rodas nevis sēžot un domājot, ko tādu jaunu un labu varētu sākt ražot, bet tieši aktīvi darbojoties un secinot, ka kaut kā pietrūkst. Tieši tā notika arī ar Latvijas uzņēmējiem, kuri pirms vairākiem gadiem vēlējās uzsākt mežizstrādi Krievijā.  SIA “Ciedra” sākotnēji tika dibināta kā kokapstrādes un mežizstrādes uzņēmums, taču, kad radās nepieciešamība pēc nopietnas meža tehnikas, kādu iegādāties nebija iespējams, uzņēmums pats ķērās ‘vērsim pie ragiem’. Tā tapa pirmais pašmāju meža traktors Deep Forest. Kad tas veiksmīgi bija darbojies jau divus gadus, uzņēmums veica sertifikāciju saskaņā ar Eiropas Savienības prasībām un ieguva tiesības ražot meža traktorus sērijveidā. Šie traktori atšķirīgi, pirmkārt, jau ar to, ka  tie ražoti Latvijā, izmantojot vietējo kapitālu, skaidro SIA “Ciedra” valdes priekšsēdētājs Guntis Lielkājis. Otrkārt, pašu mājās tapusī tehnika ir vairāk piemērota Latvijas apstākļiem nekā Skandināvijā vai citviet ražotās mašīnas. Ja runā par tehniskiem rādītājiem, tā var iebraukt cirsmā, kur cita tehnika netiek, piemēram, purvainās vietās, kā arī ir krietni mazāks degvielas patēriņš nekā citām analogām mašīnām.

Traktora tapšana sākas ar rasējumu un komplektējošo detaļu sagādi, kas tiek pasūtītas no Somijas, Ukrainas, Ķīnas un Zviedrijas, tomēr dažas tiek izgatavotas arī tepat Latvijā. Vispirms notiek detaļu metināšana, kā rezultātā top izturīgs rāmis. Tad tiek sakomplektēti tilti un piestiprināti rāmim, bet uz tā, savukārt, nostiprināts kravas nodalījums. Paralēli šim procesam tiek izgatavota ergonomiska, ērta kabīne ar trieciendrošiem stikliem. Tad traktorā tiek ievietots dzinējs, hidrosūkņi, sadales kārba u.c. nepieciešamās sastāvdaļas. Kabīnē tiek ievietoti visi vajadzīgie vadi, ekrāns un vēl dažas detaļas, ko savieno ar dzinējiem u.c. mezgliem, lai operators varētu ērti kontrolēt tehniku. Pēc tam traktoram uzliek hidromanipulatoru jeb krānu, ar ko notiek kokmateriālu iekraušana, un piestiprināti riteņi, kas katrs sver aptuveni pustonnu. Tieši pateicoties tiem, ar traktoru iespējams pārvadāt kokmateriālus praktiski jebkuros meža apstākļos. Mašīnu vada īpaša, speciāli tai izstrādāta programmatūra – ja traktors atrodas darbā mežā, pateicoties elektronikai, ražotājs to var apskatīties arī neatrodoties blakus un no attāluma nepieciešamības gadījumā veikt labojumus programmatūrā. Ja mašīnai pēkšņi nepieciešams remonts, ražotāja pārstāvji dodas uz vietu, kur traktors atrodas un, ja iespējams, turpat veic arī tā labošanu.

Lai gan dažas no saražotajām mašīnām aizceļojušas kaimiņiem uz Igauniju, galvenokārt tās strādā Latvijas mežos. Uzņēmuma nākamais mērķis ir iekarot Krievijas tirgu, kur klimats un mežs šajā valstī ir ļoti līdzīgs kā pie mums Latvijā. Šobrīd tehnika jau sevi veiksmīgi apliecinājusi, taču sākums nav bijis tik vienkāršs. Uzsākot darboties šai virzienā, grūtākais bija sākotnējais finansējums, pēc tam – elektronikas un mehānikas savienošana, stāsta G. Lielkājis. Savukārt par rezultātu runājot, bez skaidra mērķa un komandas, kas tāds nebūtu iespējams. Tikai darbojoties komandā, uz kuru var paļauties un kur katrs dara to, kas padodas vislabāk, finālā var sanākt tāda tehnika, kādu piedāvā SIA “Ciedra”.

 

Avots:www.ciedra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *