Papīra izstrādājumu ražošanas nozarē eksports pērn pārsniedzis 57%

Pēc Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas (LPUA) datiem, papīra izstrādājumu ražošanas nozarē eksports pērn pārsniedzis 57%. Savukārt kopējais papīra izstrādājumu, tostarp iepakojuma saražotais apjoms 2011. gadā sasniedzis 65,6 miljonus latu, raksta laikraksts “Dienas Bizness”.

Lai gan eksporta pieaugums ir nozares virzītājspēks, pēc uzņēmēju domām, nozares augšupeja ir arī viens no vispārējās ekonomiskās situācijas uzlabošanās rādītājiem – likumsakarīgi, ka, pieaugot saražoto preču apjomam, pieaug arī pieprasījums pēc iepakojuma.

AS “VG Kvadra Pak” valdes loceklis Roberts Vasiļevskis atzīst, ka pagājušajā gadā uzņēmumam veicies ļoti labi. “Esam ievērojami audzējuši apgrozījumu – vairāk nekā par 30%, īpaši liels pieaugums mums bijis eksportā. Domāju, ka šī tendence ir līdzīga visiem uzņēmējiem mūsu nozarē, visi aizvien vairāk skatāmies eksporta virzienā. Tas ļauj gan kāpināt apjomus, gan stabilizēt tirgu, sadalot riskus. Veiksmīgi ir gājis arī papīra drukai, un domāju, ka visi tie, kas darbojas Skandināvijas un Krievijas virzienā, ir augoši uzņēmumi,” uzskata R. Vasiļevskis. AS „VG Kvadra Pak” produkciju eksportē uz apmēram 15 valstīm, eksporta virzieni un tirgu skaits ir diezgan pastāvīgs, ņemot vērā, ka eksporta ģeogrāfiju šajā nozarē ierobežo transporta izmaksas.

Arī “Stora Enso Packaging”, kas ir viens no lielākajiem gofrētā kartona lokšņu un iepakojuma ražotājiem Baltijas valstīs, pagājušo gadu vērtē ar plus zīmi. “Spriežot pēc tā, kā mūsu klients ir veicis pasūtījumus, pagājušais gads mums saistās ar stabilu izaugsmi. Uzņēmumam bija mazliet vairāk nekā 10% pieaugums, un šis gads pašlaik izskatās līdzīgs – to vairs nevar saukt tikai par atveseļošanos no krīzes, bet gan jau par izaugsmi,” skaidro uzņēmuma izpilddirektors Andris Skujenieks. Viņš gan nenoliedz, ka pirmskrīzes līmeni uzņēmums vēl nav sasniedzis, un, turpinoties pašreizējai dinamikai, tāds netikšot sasniegts arī vēl šogad.

Nozarē ienāk un arī ir vitāli nepieciešamas jaunas tehnoloģijas un inovācijas, uzskata SIA “Baltic Polymers” valdes loceklis Roberts Joma, kurš norāda, ka tehnoloģiskajā virzienā Latvijā vēl ir, uz ko tiekties. “Novērojot daudzus iepakojuma produktus, kas tirgū plaši tiek pielietoti, tostarp arī Latvijā, manuprāt, mēs esam atpalikuši par kādiem pārdesmit gadiem. Protams, mums ir daudz spēcīgu un labu iepakojuma nozares uzņēmumu, taču tirgum kopumā vēl ir, kur augt un attīstīties,” tā R. Joma. Kontaktējoties, piemēram, ar pārtikas ražotājiem Latvijā un arī Lietuvā, ir jaušams liels optimisms par to, kā tirgus attīstīsies. Protams, nav runas par to, ka viss ir ļoti rožaini un sagaidāmi kaut kādi brīnumi, bet caurmērā vērojamas ļoti pozitīvas pieauguma tendences, viņš piebilst.

 

Avots:www.nekrize.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *