Rēzeknes novadā tiek ražoti pasaulē lielākie bērza saplākšņi

Jānis Staris jau otro gadu desmitu vada vienu no veiksmīgākajām ražotnēm Latgalē – AS “Latvijas Finieris” meitasuzņēmumu “Verems”, kas darbību sācis kā bērza finierkluču iepirkuma laukums, bet nu kļuvis par pasaules mēroga lielformāta saplākšņu ražotāju.

Rūpnīcas koklaukumā redzami tikai bērzi, jo tikai bērza koksne der tādām industriālām vajadzībām, kādām produkti top Lejas Ančupānos, Rēzeknes novadā. Bērzs izceļas ar īpaši labiem stiprības rādītājiem. No bērza koksnes ražotiem saplākšņiem var būvēt automašīnas, lidmašīnas, kuģus, arī laivas. Lidmašīnu detaļas gan „Verems” negatavo, taču kuģos un automašīnās uzņēmuma produkcija ir atrodama. Ceļš līdz tam sākas sazāģēto bērzu krautuvē, kur kliedējas mīts, ka Latvija ārzemēm izpārdod vien koku kā vienkāršu izejmateriālu, un sākas pievienotās vērtības piešķiršana Latvijas bērzam. Pieprasījums pēc “Verems” ražotā saplākšņa nu jau ir lielāks nekā uzņēmuma iespējamās ražošanas jaudas. Pašlaik tiek ražots vairāk nekā 100% no rūpnīcas plānotās teorētiskās jaudas, stāsta “Verems” direktors Jānis Staris.

Bija periods, kad uzņēmums nodarbināja vairāk nekā 1000 strādājošos. Šajā laikā uzņēmums ražoja tādus darbietilpīgus produktus kā liekti līmētās mēbeļu detaļas. Taču jau pirmskrīzes periodā saprasts, ka ar pieaugošajām darba algām ar Ķīnas ražotājiem konkurēt nespēs, tāpēc īsi pirms ekonomiskās krīzes sākuma tika radīts rūpnīcas jaunais spārns, kura uzbūvēšana un piepildīšana ar iekārtām izmaksājusi gandrīz 19 miljonus latu. Nauda netikusi žēlota ne iekārtām, kas piegādātas no Austrijas, Šveices un Itālijas, ne jaunā rūpnīcas korpusa izbūvei no koka, ar reālu piemēru pierādot, ka arī Latvijā koku var veiksmīgi izmantot rūpniecisko ēku būvniecībā.

Šobrīd “Verems” saviem klientiem pārsvarā piedāvā jau gatavas detaļas – lielformāta saplākšņus ar dažādiem frēzējumiem un urbumiem. Tā ir nevis nepamatota lielummānija, bet gan loģisks solis konkurētspējas cīņā. Lai arī Latvijas mērogā “Verems” ir liela ražotne, Eiropas un pasaules mērogā tas nebūt tā nav, tādēļ bija svarīgi atrast savu nišu, lai cīnītos ar sīvākajiem konkurentiem, kas meklējami Somijā un Krievijā. Krievija ir liels bērza saplākšņu ražotājs, stāsta J. Staris, taču tur pārsvarā tiek ražota standarta produkcija lielos apjomos. Tāpēc attiecīgi tika nolemts ražot lielformāta nestandarta saplākšņus. “Verems” ražotie saplākšņi tiek piegādāti ļoti dažādiem pircējiem – tiek sagatavotas detaļas grīdām gan smago auto, gan vieglākām piekabēm; ļoti kvalitatīvi ir betonēšanas veidņi. “Verems” ražotajai produkcijai ir arī eksotiskāki pielietojuma veidi, piemēram, siera kastēs – siers ir ļoti smags produkts, kura spiedienu citi materiāli, atšķirībā no bērza saplākšņa, nespēj izturēt. Savukārt sarežģītākais produkts, ko ražo “Verems” un kas nupat izgājis sertifikāciju, ir tā saucamais Shipply saplāksnis, kas tiks piegādāts Korejas kuģu būvētavām.

Ar lielformāta bērza saplākšņu ražošanu „Verems” nodarbojas kopš 2007.gada. Gatavā produkcija tiek eksportēta galvenokārt uz ES valstīm, kā arī uz Japānu un ASV.

 

Avots: TV raidījums “Latvija var!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *