SIA “Tehnika Auce” šogad prognozē tālāku apgrozījuma pieaugumu

Mežizstrādes tehnikas un iekārtu ražotāja SIA “Tehnika Auce” sākusi atgūt krīzes laikā zaudētos ražošanas apjomus, pērn palielinot apgrozījumu par 10,8%, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja uzņēmuma direktors Pranis Lignickis.

“Apgrozījums tomēr ir krities, ja salīdzinām ar pirmskrīzes laiku, piemēram, 2007.gadu, kad strādājām ar 2,86 miljonu latu apgrozījumu, bet 2009.gadā tas nokritās līdz 1,3 miljoniem latu. Šo līmeni vēl nav izdevies sasniegt. 2011.gadā apgrozījums bija 2,15 miljoni latu. Tagad apgrozījumam atkal ir tendence pieaugt, piemēram, 2010.gadā bija 1,94 miljoni latu apgrozījums,” skaidroja Lignickis. Uzņēmums praktiski visu laiku strādājis ar peļņu. Tā gan nav bijusi liela, bet ir bijusi gandrīz vienmēr, tikai krīzes smagākajā – 2009.gadā – bija 21 167 latu zaudējumi. 2010.gadā “Tehnika Auce” jau guva 139 298 latu peļņu, bet pērn uzņēmums nopelnīja 181 614 latus. “Kritums bija visiem metālapstrādē strādājošajiem uzņēmumiem, krīze bija visur – gan Eiropā, gan Krievijā. “Tehnika Auce” galvenokārt strādā eksportam, Latvijā klientu nav daudz, un 90% produkcijas ir eksports. Tā tas ir bijis visu laiku. Ražojam visu, kas nepieciešams mežistrādei – lentzāģus, iekrāvējus, hidrauliskos cilindrus un eksports apmēram līdzīgi sadalās starp Austrumiem un Rietumiem. Arī krīzes laikā samazinājums abos virzienos bija līdzīgs,” sacīja Lignickis.

Lielākā daļa uzņēmuma saražoto lentzāģu tiek pārdota Krievijā un citās NVS valstīs. Savukārt rotatori un hidrauliskie cilindri pārsvarā tiek eksportēti uz Eiropu. Nelielas cerības parādās, ka lentzāģus izdosies pārdot arī Rietumu tirgū. “Pārsvarā tās ir Skandināvijas valstis, nelieli apjomi tiek eksportēti arī uz Vāciju. Zviedrijā uzņēmumam ir vairumpircējs, kas pēc tam “Tehnika Auce” produkciju pārdod tālāk vietējiem klientiem, arī Krievijā ir vairāki pircēji, kuri produkciju iepērk vairumā,” skaidroja Lignickis. Patlaban SIA “Tehnika Auce” sākusi mēģinājumus piedāvāt savu produkciju Baltkrievijā, kas nākotnē varētu kļūt par perspektīvu tirgu.

Šā gada pirmajā pusgadā SIA “Tehnika Auce” saražotie apjomi prognozēti lielāki nekā pērn. Kopumā šogad apgrozījuma pieaugums varētu būt 5% līdz 10% robežās, atklāj Pranis Lignickis. “Grūti pateikt, kā būs. Runa nav par to, ka nevarētu saražot, galvenais ir atrast, kur saražoto pārdot. Vietējais tirgus ir tik mazs, ka būtībā ir vienalga, kas notiek vietējā tirgū. Krievijas tirgū viss vēl ir kārtībā, bet Rietumos klienti ir ļoti piesardzīgi, patlaban tie neinvestē attīstībā vai arī investē ļoti minimāli. Neskaidrība ir liela, visi gaida, kas notiks ar Grieķiju, Spāniju, citām valstīm,” sacīja Lignickis. Ja Eiropā krīze nepastiprināsies, tad šogad varētu sasniegt 2,5 miljonu latu apgrozījumu, prognozē uzņēmuma vadītājs.

 

Avots: “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *