Atbalstam nelauksaimnieciskas darbības veikšanai pirmajā dienā pieteikti 24 projekti

Vienas dienas laikā, kopš Lauku atbalsta dienests (LAD) sācis pieņemt projektu pieteikumus Lauku attīstības programmas pasākumā “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)”, iesniegti jau 24 projekti, informē LAD pārstāve Vineta Jansone.

“Aktivitāte vērtējama kā ļoti augsta, un izskatās, ka arī turpmākajās dienās varētu būt tikpat liela interese. Ažiotāžas nav, arī rindu nav, un iesniegtie projekti saņemti vienmērīgi no visiem reģioniem. Projektu iesniegumus pieņemsim līdz 26.jūnijam ieskaitot,” sacīja Jansone.

Jau ziņots, ka pasākuma īstenošanas vieta ir visa Latvijas teritorija, izņemot pilsētas, kurās ir vairāk nekā 5000 iedzīvotāju. Pasākumā tiks atbalstīta gan būvniecība, gan iekārtu iegāde. Atbalstāmo nozaru loks ir plašs – metālapstrāde, mēbeļu ražošana, apģērbu ražošana, ādas, koka un plastmasas izstrādājumu ražošana, dažādu pakalpojumu sniegšana. Tikko nodibinātiem uzņēmumiem pieejamā maksimālā projekta summa ir 70 000 latu, bet jau strādājošiem uzņēmumiem, kas vēlas attīstīties, – 140 000 latu. Kā norādīja Jansone, patlaban līdztekus šai programmai LAD administrē vēl vairākus atbalsta projektus.

Pasākuma mērķis ir veicināt ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību vai nodarbinātību lauku teritorijā un dažādot ar lauksaimniecību nesaistītas aktivitātes, lai attīstītu alternatīvus ienākumu avotus un palielinātu ienākumu līmeni lauku reģionos.

 

Avots:www.diena.lv

Lasīt vairāk:www.lad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *