Enerģētiskā koksne – ieguvums īpašniekam, mežam un sabiedrībai

LVMI “Silava” zinātnieki Lelde Vilkriste, Andis Lazdiņš un Valentīns Lazdāns piedalījušies informatīvo materiālu izstrādē starptautiska projekta “Wood energy and cleantech” ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt meža resursu efektīvu izmantošanu ekoloģiski tīras siltumenerģijas iegūšanai un paaugstināt atjaunojamo energoresursu izmantošanu un jaunāko tehnoloģiju pielietošanu projektā iesaistītajos reģionos.

Brošūra latviešu valodā “Enerģētiskā koksne – ieguvums īpašniekam, mežam un sabiedrībai” ir izstrādāts kā ceļvedis meža īpašniekiem, kuri domā iesaistīties enerģētiskās koksnes tirgū. Brošūrā ietverta informācija par meža sektoru un enerģētiskās koksnes tirgu projekta dalībvalstīs, enerģētiskās koksnes ieguves un izmantošanas aspektiem, praktiski padomi un ieteikumi, kā arī intervijas ar dažādiem speciālistiem.

Brošūra “Wood energy – a hot topic” publicēta angļu valodā. Tajā ietverta informāciju par projektu, aktualitātēm koksnes enerģijas izmantošanā tā dalībvalstīs (Igaunijā, Latvijā un Zviedrijā) un ES.

Brošūras mērķa grupa ir dažāda lēmuma līmeņa vadītāji un lēmumu pieņēmēji, pašvaldību darbinieki, politiķi, zinātnieki un ikviens, kas vēlas iesaistīties projektos vai aktivitātēs, lai palielinātu koksnes enerģijas izmantošanu.

Plašāka informācija par projektu pieejama projekta mājas lapā www.woodenergyproject.eu un Meža konsultāciju pakalpojumu centra mājas lapā www.mkpc.llkc.lv

 

Avots:www.silava.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *