Unikālus izstrādājumus ar augstu pievienoto vērtību iespējams iegūt arī no skujām

To, kādus izstrādājumus no priežu un egļu skujām spēj saražot Salaspilī strādājošais AS “Biolat”, varēs redzēt šovakar, 7.jūnijā, LNT kanālā raidījumā “Tautas Balss” un 8.jūnija laikraksta Dienas Bizness rubrikā “Ideju mežs”, kas top sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu “Ražots Latvijā” un AS “Latvijas valsts meži”. Tas ir nākamais materiāls šajā rubrikā, kurā tā veidotāji vēlas parādīt sabiedrībai dažādus interesantus un inovatīvus produktus, ko Latvijā strādājošie uzņēmēji spēj ne tikai saražot, bet arī virzīt tirgū.

Lai arī priežu un egļu skujas Latvijā lielākoties tiek atstātas cirsmās un varbūt nedaudz izmantotas kā kurināmais (šķeldojot cirsmu atliekas – zarus), tomēr zinātnieki ir pierādījuši šo izejvielu izmantošanas iespēju inovatīvu produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanai.

AS “Biolat” produkti tiek realizēti gan Latvijā, gan ārzemēs. Skujkoku no mežu cirsmām pietiek, tāpēc tās var inovatīvi izmantot daudzkārt lielākas pievienotās vērtības produktu ražošanai. Pasaulē arvien vairāk pieaug tendence sintētiskos savienojumus aizstāt ar dabiskas izcelsmes – augu valsts – produktiem.

 

Avots: “Dienas Bizness” (07.06.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *