“Fortum Jelgava” noslēdz konkursu par biokurināmā koģenerācijas stacijas būvi

2001.gadā dibinātais uzņēmums SIA “Fortum Jelgava” noslēdzis vairāk nekā 2,881 miljonu latu vērtu konkursu par biokurināmā koģenerācijas elektrostacijas būvi “virs nulles līmeņa”, liecina paziņojuma par atklātā konkursa rezultātiem Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Teju trīs miljonus apjomīgajā iepirkumu konkursā piedāvājumus iesniedza astoņi uzņēmumu, bet par labāko tika atzīts SIA “Energoremonts Rīga” piedāvājums.

Iepirkums tiks veikts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu pasākuma “Atjaunojamo energoresursu izmantojošu koģenerācijas elektrostaciju attīstība” projekta “Biokurināmā koģenerācijas elektrostacijas izveide Rūpniecības ielā 73, Jelgavā” ietvaros.

Pašlaik Jelgavā centralizēto siltumu saražo dabasgāzes koģenerācijas stacija, bet plānots, ka nākotnē 85% no centralizētās siltumenerģijas Jelgavā tiks saražota no biomasas. Šis ir līdz šim lielākais biomasas projekts, kā arī vienas no pēdējo gadu lielākajām ārzemju investīcijām Latvijā, ko realizēs Somijas uzņēmums “Fortum”. Visā projektā plānots ieguldīt 76 miljonus eiro, no kuriem seši miljoni eiro būs ES struktūrfondu līdzfinansējums. Plānots, ka līdz šim lielākā biomasas koģenerācijas stacija darbu sāks 2013.gada apkures sezonā, un nākamgad Jelgavas iedzīvotāju apkures tarifi, pateicoties jaunajai stacijai, varētu būt par aptuveni 10% zemāki nekā pašlaik. “Fortum Jelgava” biomasas stacijas elektriskā jauda būs 23 MW, bet siltumam – 45 MW.

230 GWh siltumenerģijas un 110 GWh elektroenerģijas saražošanai jaunā koģenerācijas stacija gadā patērēs ap 450 tūkstošus berkubikmetru meža šķeldas, laikrakstam “Jelgavas Vēstnesis” pērn skaidrojusi SIA «Fortum Jelgava» valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa. Tas, protams, ir ļoti liels apjoms, taču uzņēmuma vadība ir pārliecināta, ka šo apjomu varēs iegūt tepat Latvijā, sadarbojoties ar vietējiem ražotājiem un eksportētājiem.

 

Avots:www.db.lv

www.jelgavasvestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *