Latvijas koka māju ražotāji plāno meklēt iespējas apgūt jaunus tirgus

Sastopoties ar problēmām eirozonā, Latvijas ražotāji arvien vairāk meklē iespējas diversificēt riskus un iespiesties jaunos tirgos. Arī jaunizveidotais Latvijas Koka būvniecības klasteris, kas apvieno Latvijas koka māju ražotājus, izvērtējot riskus eirozonā, plāno meklēt nišas strauji augošo BRICS valstu (Brazīlija, Krievija, Indija, Ķīna, Dienvidāfrikas republika) tirgos.

Gatis Zamurs, Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors: “Protams, tirgi ir ļoti specifiski un prasa no ražotājiem lielu adaptēšanās kapacitāti. No vienas puses mūsu milzīgā iespēja ir šo valstu pārapdzīvotības problēmas, kurām ir nepieciešams risinājums. No otras puses šo valstu iedzīvotāju pirktspēja ir zema, ja mēs to salīdzinām ar mūsu ierastajiem eksporta partneriem Skandināvijā un citviet Eiropā, tomēr to atsver tirgus izmēri. Vienlaikus jāapzinās, ka mūs tur neviens negaida un sava vieta zem saules būs jāizcīna.”

Par mūsu ražotāju iespējām stāsta SIA “Scanhouse” valdes priekšsēdētājs Uldis Trokšs: “Kā teica slavenais karavadonis Sun Dzi, puse no uzvaras ir pazīt sevi, otra puse ir pazīt savu pretinieku. Un tieši tas mums šobrīd ir jāizdara, jāsaprot, kas ir mūsu niša, mūsu priekšrocība un kā to izmantot.” “Šos tirgus par potenciāli pievilcīgiem uzskata arī citas valstis un reģioni, ir saprotams, ka ar ķīniešu lētajiem paneļiem mēs nekonkurēsim. Tomēr zaļā un eko domāšana pasaulē izplatās arvien vairāk, un tur es saskatu mūsu iespēju,” turpina “Scanhouse” pārstāvis.

Šādu ambiciozu plānu realizēšanai, pētījumu veikšanai nišu meklēšanai Latvijas Koka būvniecības klasteris plāno piesaistīt ES finansējumu klasteru programmā. “ES finansējums būtu milzīgs atspaids nozares attīstībai un turpmākajai izaugsmei,” uzsver Gatis Zamurs, Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors.

Latvijas Koka būvniecības klasteris ir nodibināts 2012.gada janvārī, un tajā ir apvienojušies 23 uzņēmumi, kuri pārstāv koka būvniecību un saistītās nozares – koka karkasu māju ražotāji, guļbūvju ražotāji, logu ražotāji un citi. Klasterī ir pārstāvētas arī Rīgas Tehniskā universitāte un Koksnes ķīmijas institūts.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *