Uzkrātos pensiju noguldījumus rosina investēt Latvijas zemes tirgū

Pensiju 2.līmenī noguldītie miljoni kļuvuši par iekārojamiem līdzekļiem, lai tos investētu  Latvijas zemes tirgū un šobrīd tiek strādāts pie tā, lai panāktu plašāku rīcības brīvību ar šiem noguldījumiem, ziņo Latvijas televīzijas raidījums “de facto”.

Pensiju naudas ieguldīšana nekustamajos īpašumos ir pasākums ar visai augstu risku. Un, lai nākotnes pensionāri, nepaliktu bez savas nopelnītās naudas, valsts noteikusi limitus šādām investīcijām. Tagad bankas un politiķi aktīvi lobē ideju par limitu atcelšanu, slēgtu ieguldījumu fondu veidošanu un meža un lauksaimniecības zemju iegādi. Iecerētās izmaiņas ļautu vairāk 2.līmeņa pensiju noguldījumus investēt vienā fondā. Atvērts paliek jautājums, cik izdevīgi tas būs pašiem nākotnes pensionāriem.

Pensiju 2.līmenī šobrīd uzkrāti ap 900 miljoniem latu, kuru pārvaldīšanu organizē komercbankas. Šie miljoni ir iekārojams kumoss dažādiem ilgtermiņa ieguldījumiem un šobrīd sākusies cīņa, lai šo, Latvijā uzkrāto pensiju naudu, varētu ieguldīt lauksaimniecības un meža zemju iepirkšanai. “Tā ideja bāzējas uz to, kādā veidā atrast pieejamus un labākos risinājumus. Kādā veidā Latvijas uzkrāto kapitālu iesaistīt Latvijas lauksaimniecības un mežu zemes tirgū, bet nevis vienkārši, lai viņu iesaistītu, bet ar mērķi, lai tālāk šī zeme tiktu efektīvi apsaimniekota un dotu atdevi Latvijas tautsaimniecībai, jo Latvijas teritorija ir tik liela, cik viņa ir un loģiski, ka mūsu mērķis ir panākt to, lai visa šī zeme būtu mērķtiecīgi apsaimniekota,” “de facto” skaidro Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols.

Izskatās, ka aicinājums sasniedzis dzirdīgas ausis, jo šobrīd izmaiņas pensiju noguldījumu pārvietošanā ir kļuvušas par vienu no dienaskārtības jautājumiem. Zemkopības ministrija vēlas panākt, lai Latvijas mežus un zemi neizpērk ārvalstnieki, bet Labklājības ministrija kā mērķi akcentē pensiju kapitāla ieguldīšanu Latvijas ekonomikā kopumā. Jautājums tikai, cik  pārmaiņas būs vērtīgas pašiem pensiju uzkrājējiem.

 

Lasīt vairāk:www.ltv.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *