Čīles kompānija “Arauco” kļūs par vadošo koksne plātņu ražotāju Ziemeļamerikā

Plaša profila koksnes produktu ražotājkompānija “Arauco” parakstījusi vienošanos par Kanādas uzņēmuma “Flakeboard” 100% akciju iegādi.

“Flakeboard” ir vadošais koksnes kompozīta plātņu ražotājs Ziemeļamerikas tirgū, kam Kanādā un ASV pieder kopumā septiņas plātņu rūpnīcas. Tādējādi, līdz ar šī uzņēmuma iegādi “Arauco” gadā saražoto plātņu apjoms Ziemeļamerikā sasniegs 2,9 miljonus kubikmetru, un Čīles kompānija izvirzīsies ne tikai par vadošo MDF un kokskaidu plātņu ražotāju Ziemeļamerikā, bet arī kļūs par trešo lielāko koksnes plātņu ražotāju pasaules mērogā.

Saskaņā ar vienošanos, “Flakeboard” akcijas “Arauco” iegādājusies par kopumā 242,5 miljoniem dolāru. Darījums pilnībā tiks noslēgts 2012.gada otrajā pusē, līdzko tiks izpildīti visi parakstītā līguma priekšnosacījumi.

“Arauco” ir viena no lielākajām meža nozares kompānijām Latīņamerikā gan pēc tai piederošo zemes un plantāciju mežu platībām, gan pēc ikgadēji saražotajiem tirgus celulozes, zāģmateriālu, grīdlīstu un plātņu apjomiem. Kompānijas saražotā produkcija tiek pārdota vairāk nekā 70 pasaules valstīs. “Arauco” piederošajās rūpnīcās Čīlē, Argentīnā, Brazīlijā, Urugvajā un ASV, kā arī pārdošanas birojos citviet pasaulē kopumā nodarbināti aptuveni 35 000 strādājošo.

 

Avots:www.arauco.cl

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *