“Wendi Toys” radītais produkts ar panākumiem startē arī Rietumeiropas tirgos

Bieži gadījies dzirdēt, ka jaunam, vietējam ražotājam ir grūti ielauzties lielajos Rietumeiropas tirgos, taču šis stāsts pierāda pretējo. SIA “Wendi Toys” valdes loceklis un rīkotājdirektors Ivars Upmalis var lepoties ar to, ka uzņēmuma radītais produkts – kompakti un viegli saliekami bērnu rotaļlaukumi privātām vajadzībām – ar panākumiem startē vairākos lielos Rietumeiropas tirgos.

Par “Wendi Toys” daudzi uzzināja pērn, pēc konkursa “Izrāviens 2011”, kur uzņēmums tika atzīts par vienu no labākajiem jaunajiem eksportspējīgajiem uzņēmumiem. Iegūtās balvas – konsultācijas datu vadībā, eksporta jautājumos un finanšu plānošanā, kā arī mārketinga stratēģijas izstrāde – bija vērtīgs ieguvums turpmākajai attīstībai. Par panākumiem eksportā saņemta arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Sprīdīša balva.

Rotaļlaukumi pamatā tiek radīti no koka. “Wendi Toys” iepērk jau speciāli sagatavotus kokmateriālus (ēvelētas priedes koka brusas). Rotaļlaukuma jumtiņi un sānu sienas izgatavoti no uzņēmumā “Latvijas Finieris” tapuša ūdensizturīga bērza saplākšņa. Konstrukcija tiek krāsota ar beici, kam pievienots impregnants (padara koksni izturīgu pret mitrumu, kaitēkļiem), pēc tam lakota ar ūdens bāzes laku, kam ir augsta UV aizsardzība. Grīdai izmanto speciālu saplāksni ar pretslīdes īpašībām. Savukārt slīdkalniņam tiek iepirkta Beļģijā ražota plastmasa, bet visas metāla savienojumu daļas izgatavotas no droša un kvalitatīva metāla. “Wendi Toys” koncepcija ir viegli transportējami un vienkārši montējami rotaļlaukumi. Visām koka detaļām veikta gala apstrāde, visi savienojumi jau izveidoti. Komplektā ietilpst skrūves, instruments saskrūvēšanai un krāsaina “soli pa solim” instrukcija. Patlaban piedāvājumā ir divu veidu rotaļlaukumi – Stila sērija un Eco. Pamatā ir viens “bāzes” tornis komplektā ar smilšu kasti, kāpnītēm un slīdkalniņu. Šo torni var pakāpeniski “apaudzēt” ar citām detaļām – šūpolēm, virvju kāpnēm, rāpšanās sienu, vingrošanas moduli. Otra plašāka produktu grupa ir vairāku veidu spēļu mājas no saplākšņa, kas atšķirībā no rotaļlaukumiem cauru gadu izmantojamas arī telpās.

Rotaļlaukumi top nelielā “Wendi Toys” ražotnē Cēsīs, kur izveidota piecu cilvēku komanda. Lai iekļūtu eksporta tirgos, uzņēmums aktīvi izmanto dažādus jauno uzņēmēju atbalsta instrumentus, piemēram, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) programmu ārējo tirgu apgūšanai. Ar LIAA palīdzību uzņēmums jau divas reizes piedalījies starptautiskā rotaļlietu izstādē, kur iegūti nozīmīgi kontakti. Par veiksmīgāko “Wendi Toys” produkcijas eksporta valsti tiek uzskatīta Francija. Tur ir pamatīgas spēļu rotaļlaukumu tradīcijas privātmāju iedzīvotāju vidū. Piemēram, turpat līdzās esošajā Nīderlandē piedāvāt rotaļlaukumu ģimenes mājai nav nozīmes, jo piemājas dārzi ir maziņi un ģimenes labprātāk izmanto iespēju apmeklēt publiskos rotaļlaukumus, kur uzstādītas cita veida un izmēra atrakcijas. Šopavasar 100 rotaļlaukumu aizsūtīti arī uz Ukrainu, pasūtījumi ir no Šveices, Austrijas, Itālijas, Lielbritānijas, nākotnē plānota sadarbība ar Skandināvijas valstīm.

 

Lasīt vairāk:www.nekrize.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *