Bērnu mēbeļu zīmola KUKUU stāsts par sekmīgu iekļūšanu eksporta tirgos

Stāsts par bērnu mēbeļu zīmola KUKUU tapšanu ir viens no tiem, kur produkts tapis pašu vajadzības dēļ – pirmie mēbeļu prototipi radās, analizējot savu bērnu vajadzības, stāsta KUKUU zīmola autori Aija Priede – Sietiņa un Daneks Sietiņš. Ņemot vērā, ka mazs bērns ir visai „nežēlīgs” pret lietām – kāpj uz galda, šūpojas uz krēsla, mēdz sabojāt mēbeļu virsmas, – saprasts, ka mēbelēm jābūt izturīgām un stabilām, bet vienlaikus – ar modernu, funkcionālu, bērnam saprotamu dizainu, no dabiskiem, videi un veselībai draudzīgiem materiāliem. Tā radās mēbeļu kolekcija bird&berry, kas nupat saņēma arī pasākuma „Gada balva dizainā 2011″ galveno balvu kategorijā Rūpnieciskais dizains. Tāpat šī kolekcija saņēmusi augstu vērtējumu arī Vācijā, kur pērn septembrī uzņēmums piedalījās izstādē „Kind+Jungen”.

Kā pamatmateriāls zīmola mēbeļu izgatavošanai izvēlēts Latvijā ražots bērza saplāksnis. Furnitūrai izmantots Vācijas un Dānijas ražotāju piedāvājums, apdarei – Itālijā ražotas krāsas un lakas. Visi izejmateriāli ir atbilstoši sertificēti, droši un nekaitīgi lietošanai. Mēbeles ir testētas, un iegūts Eiropā atzīts sertifikāts, kas apliecina produkcijas drošību, kvalitāti un izturību.

SIA „My Place”, kas pārstāv KUKUU zīmolu, izveidots 2010. gada nogalē. Zīmola izveidē ieguldīts savs kapitāls, bet kā „drošības spilvens” piesaistīts jauno uzņēmēju programmas finansējums. Uzņēmums arī iestājies JIC biznesa inkubatorā. Mēbeļu ražošana uzticēta ārpakalpojumu sniedzējiem, bet Aija un Daneks nodarbojas ar dizaina izstrādi, mārketingu, klientu piesaisti un apkalpošanu. Ņemot vērā, ka konkurence bērnu mēbeļu tirgū ir ļoti sīva, Sietiņi jau sākotnēji nolēma mēģināt iekļūt nišā, kas būtu augstāka par masu produkcijas līmeni, jo augstvērtīgo izejmateriālu un ražošanas izmaksu dēļ viņi nevar un nevēlas sacensties ar vidusmēra mēbelēm. „Jau idejas tapšanas laikā orientējāmies tikai uz eksportu, pat nebija plāna tirgot veikalos Latvijā. Patlaban situācija mainījusies, un, ņemot vērā vietējo klientu interesi, esam sākuši darboties arī pašmāju tirgū. Pašlaik mūsu mēbeles apskatāmas un iegādājamas salonā KATE,” turpina Aija.

Par KUKUU mēbeļu tiešo mērķauditoriju uzņēmēji dēvē mazumtirgotājus un mēbeļu izplatītājus, taču netiek atteikts arī privātiem pasūtītājiem. Lielākā daļa klientu ir ārvalstīs, un kontaktus ar tiem izdevies nodibināt, pateicoties aktīvai dalībai starptautiskās izstādē. Jau ziņots, ka vienā no lielākajām Skandināvijas dizaina izstādēm “Stockholm Furniture & Light Fair 2012” izpirkta visa KUKUU zīmola, kas pārstāvēja Latviju nacionālajā stendā, ekspozīcija. „Tā bija lieliska iespēja dzīvē pārliecināties par to, ko skandināvi domā par mūsu mēbelēm. Domāju, ka izpirktā ekspozīcija ir apliecinājums, ka tikām novērtēti,» par panākumiem izstādē stāsta KUKUU īpašnieku uzņēmuma „My Place” valdes locekle Aija Priede-Sietiņa, piebilstot, ka lielākais ieguvums no izstādes ir jauniegūtais kontaktu loks, no kuriem daži jau paspējuši sazināties ar Latvijas uzņēmumu. KUKUU produkciju jau var iegādāties Honkongā, jūlijā tā būs arī Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. Par mēbeļu izplatīšanu risinās pārrunas arī ar vairumtirgotājiem no Austrālijas.

 

Avots:www.nekrize.lv

www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *