EM noraida “Nord Papyrus” biznesa plānu celulozes fabrikas būvei

Ekonomikas ministrija par nederīgu atzinusi uzņēmuma “Nord Papyrus” iesniegto biznesa plānu celulozes fabrikas celtniecībai. Tāpēc ministrs Daniels Pavļuts atteicis tikšanos ar projekta virzītājiem.

Jau ziņots, ka šī varēja būt pirmā reize, kad mistiskie miljarda eiro īpašnieki, kas nepieciešami vērienīgajam celulozes fabrikas projektam, tiek parādīti plašākai sabiedrībai.

Skaidrojot atteikuma iemeslus, Ekonomikas ministrija norāda: “Projekta attīstītājs savus aprēķinus ir balstījis uz neatbilstošiem tirgus datiem, piemēram, attiecībā uz darbinieku algām, celulozes izejvielu iegādes un pārdošanas cenām. Šie apstākļi diemžēl neliecina, ka biznesa plāns būtu ilgtermiņā izsvērts un pamatots.”

Līdz šim vērienīgā projekta vārdā publiski uzstājies vienīgi Ivars Zorgenfreijs, savukārt par potenciālajiem investoriem zināms vienīgi tas, ka viņus pārstāv kāds vārdā nenosaukts arābu investīciju fonds.

Pēc ministrijas sniegtā atteikuma I. Zorgenfreijs no tālākas komunikācijas ar laikrakstu “Neatkarīgā Rīta Avīze” atsakās. Tādējādi nav zināms, vai “Nord Papyrus” savai iecerei atmet ar roku vai tomēr mēģinās to virzīt tālāk, taču vairs nepaģērot valstij neizdevīgus atbalsta pasākumus. Jāatgādina, ka tieši dažādu valsts garantiju pieprasīšana ir galvenais iemesls, kāpēc šā uzņēmēja projekti izpelnās tūlītēju skepsi. Celulozes biznesa gadījumā viņš pieprasīja garantētas koksnes piegādes par garantētu cenu, 200 000 latu projekta priekšizpētei, kā arī valdības vēstuli investoriem.

 

Avots:www.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *